کد خبر: 698772 A

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران:

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه بومی سازی صنعت هوانوردی و هوافضا در راستای تحقق منویات رهبری است گفت: امروز چهار قرارداد به ارزش 160 میلیارد تومان در حوزه بومی سازی صنعت هوانوردی منعقد می‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رحمت اله مه‌آبادی در مراسم آغاز فاز اول بومی سازی زیرساخت‌های ناوبری هوایی ایران که صبح امروز با حضور معاون رئیس جمهوری و چند دیگر از مقامات مسئول در صنعت هوانوردی و هوافضا برگزار شد با بیان اینکه بومی‌سازی و داخلی‌سازی از دستورات مقام معظم رهبری است گفت: برای تحقق منویات رهبری و شعار سال جاری و در اجرای سیاست‌های دولت تدبیر در راستای حمایت از  کالای ایرانی و  کاهش وابستگی کشور به خارج شش ماه قبل توانستیم مراسم امضای توافقنامه همکاری معاونت علمی رئیس جمهوری و شرکت فرودگاه‌ها برگزار کنیم و قرار بر این شد نسبت به بومی‌سازی تجهیزات داخلی ماهانه گزارشاتی را اعلام کنیم.

وی افزود: با حمایت‌های دستگاه‌های مختلف توانستیم در مدت هفت ماه با برگزاری جلسات کارشناسی متعدد و حضور شرکت‌های دانش بنیان و متخصصان اهل فن چهار قرارداد و توافقنامه بسیار مهم و استراتژیک به ارزش 160 میلیارد تومان منعقد کنیم.

وی ادامه داد: دو سال قبل صنعت هوانوردی کشور به دلیل تحریم‌های سخت و ضالمانه در بدترین شرایط ممکن قرار داشت و سامانه‌های هوانوردی و فرودگاهی کشور از فرسودگی عمیق رنج می‌برد. قطعی مکرر رادارها، خرابی سامانه‌های کمک ناوبری و حتی قطعی فرکانس و ایجاد اختلال در زیرساخت‌های ارتباطی و قطعی‌های آزاردهنده تماس واحدهای مختلف مراقبت پرواز با خلبان‌های پروازهای داخلی و خارجی و عبوری آن هم در شرایط افزایش ترافیک هوایی باعث بروز اختلال در سامانه‌های روشنایی باند و سطوح پروازی و نیروگاه‌ها شده بود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه غیرعملیاتی شدن پی در پی برخی از سامانه‌ها از جمله ابزارهای تقرب و فرود هواپیماها به دلیل نبود هواپیمای فلایت‌چک از مهمترین چالش‌های ما بود گفت: مهندسان ما در این شرایط با سرویس‌دهی به سنگ‌ترین جریان هوایی مهاجر اجازه ندادند تا اهداف دشمن محقق شود.

وی ادامه داد: با امضای سند برجام توانستیم از فرصتی که برای کشور به وجود آ‌مد به خوبی استفاده کنیم و با خرید حدود هزار میلیارد تومان از انواع سامانه‌ها و تجهیزات مدرن و یک فروند هواپیمای فلایت چک و خرید شش دستگاه رادار اولیه و ثانویه، 165 دستگاه فرستنده و گیرنده، دو سامانه سوئیچینگ، 21 دستگاه رکوردر و ... سطح قابل قبولی از آرامش را در فضای سرزمینی و فرودگاهی کشور حاکم کردیم.

مه‌آبادی با اشاره به امضای چهار قرارداد و توافقنامه مهم به ارزش 160 میلیارد تومان که امروز منعقد می‌شود گفت: ساخت برج سیار مراقبت پرواز جهت استقرار در پنج نقطه کشور با کاربری ارائه خدمات هوایی، کمک‌رسانی و امدادرسانی در مناطق بحران زده، طراحی و ساخت سامانه مسیریاب هواپیما یا بی ام ای 1000 وات سیویل (غیرنظامی) و ساخت اولین سامانه رادار ثانویه پیشرفته از جمله قراردادهایی است که امروز منعقد می‌شود.

 

ایران صنعت فرودگاه مد هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر