کد خبر: 697987 A

رئیس سازمان بورس اعلام کرد:

رییس سازمان بورس تاکید کرد: با ارتقای عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار در آیسکو کلیه قوانین و استانداردهای موجود در بازار سرمایه ایران با استانداردهای موجود در این نهاد بین‌المللی منطبق شد.

به گزارش ایلنا، شاپور محمدی با اعلام این خبر گفت: ارتقای عضویت در این نهاد بین‌‌المللی نمایانگر رشد و تکامل جهانی بازار سرمایه ایران است و برای دستیابی به این جایگاه، تمامی قوانین و استانداردهای موجود در بازار سرمایه ایران با استانداردهای موجود در آیسکو منطبق شد.

وی با اشاره به اینکه آیسکو تقریبا ۹۵ درصد بازارهای سرمایه دنیا را دربرمی‌گیرد، اظهار داشت: پس از ۱۰ سال تلاش و پیگیری‌‌‌های مستمر و طی برگزاری جلسات متعدد با دبیرکل و مقامات ارشد آیسکو و نیز انجام رایزنی های لازم با مقامات سایر بازارهای سرمایه دنیا، سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در فروردین ۱۳۹۵ به عنوان یکی از اعضای پیوسته آیسکو پذیرفته شد.

دبیر شورای عالی بورس ادامه داد: تلاش ‌های بی‌وقفه سازمان بورس به منظور ارتقای عضویت از «پیوسته» به «عادی» از همان ابتدا آغاز شد که این مهم اکنون به سرانجام رسید.

محمدی با اشاره به تلاش‌‌ها و زحمات بی‌‌وقفه تیمی در سازمان بورس به منظور تحقق این هدف تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که از این پس بسترهای لازم برای جذب سرمایه‌‌گذاری‌‌های خارجی بیشتر فراهم می‌‌شود و سرمایه‌‌گذاران خارجی قادر خواهند بود تا با اطمینان بیشتری در بازار سرمایه ایران سرمایه‌‌‌گذاری کنند.

وی افزود: حضور سازمان بورس در آیسکو منجر به تبادل اطلاعات در بالاترین سطح حوزه بازار سرمایه با نهادهای ناظر بر بازار سرمایه عضو آیسکو می‌‌شود. همچنین انتقال تکنولوژی، تخصص و استفاده از برنامه‌‌های آموزشی آیسکو فرصتی بی‌‌نظیر برای بازار سرمایه ایران فراهم می‌کند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه تمامی ارکان بازار سرمایه ایران از جمله شرکت‌‌‌‌های بورس تهران، بورس انرژی، بورس کالا، فرابورس و سپرده‌‌‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه و کانون‌‌ها نیز می‌توانند به عضویت آیسکو درآیند، خاطرنشان کرد: از مزایا و ویژگی‌‌‌های مهم ارتقای عضویت برای بازار سرمایه ایران، مشارکت در کلیه رأی‌‌گیری‌‌های آیسکو، امکان عضویت در تمامی کمیته‌‌های آن، شرکت در تمامی رویدادها و فعالیت‌‌های آیسکو بطور فعال‌تر و پررنگتر است.

با ارتقای صورت گرفته، سازمان بورس و اوراق بهادار می‌‌‌تواند ریاست و معاونت کمیته‌‌های عضو از جمله «کمیته منطقه‌‌ای شمال آفریقا و خاورمیانه» و «کمیته رشد و بازارهای نوظهور» را به دست آورد و امکان عضویت در هیات رئیسه آیسکو را نیز خواهد داشت.

شاپور محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر