کد خبر: 697743 A

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین‌های گلدوزی و محصولات نساجی فردا با وزیر صنعت معدن و تجارت گشایش می‌یابد و ده‌ها شرکت، کارگاه و کارخانه حوزه نساجی و صنایع وابسته از ایران و ده کشور خارجی آخرین تولیدات و توانمندی های خود را به نمایش می گذارند.

به گزارش ایلنا؛ مراسم گشایش این نمایشگاه که در نوع خود بزرگترین نمایشگاه خاورمیانه است، صبح فردا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی تهران بیش از 220 شرکت داخلی و خارجی حضور از  فردا تا 14 آذرماه گردهم می آیند و ضمن ارائه توانمندی های خود؛زمینه های سرمایه گذاری، مبادلات تجاری و بازرگانی را فراهم کرده و با یکدیگر به گفتگو و تبادل اطلاعات و فناوری های نوین این صنعت می پردازند.

علی مرادی رئیس ستاد برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی ایران گفت: در این نمایشگاه 141 شرکت داخلی و 80 شرکت خارجی  از  9 کشور ایتالیا، سوئیس، رومانی، بلژیک، تایوان، ترکیه، آلمان، چین و اتریش جدید ترین تولیدات و خدمات خود در حوزه صنعت نساجی را ارائه می کنند.

وی با بیان اینکه اهمیت نمایشگاه نساجی تهران موجب شده است تا کشورهای ایتالیا،آلمان، چین و ترکیه بصورت پاویون (گروهی) در نمایشگاه حضور داشته باشند، گفت:انجمن ماشین آلات و قطعات ایتالیا ( ACIMIT) و انجمن ماشین و قطعات نساجی آلمان(VDMA)امسال دو پاویون مهمی هستند که امسال برای نخستین بار در نمایشگاه حضور دارند. 

مرادی اضافه کرد:در این نمایشگاه انواع تجهیزات، صنایع و خدمات مربوطه  از جمله :ماشین آلات نساجی، قطعات ، چرخ خیاطی،ماشینهای گلدوزی ودوخت و برش،انواع منسوجات خانگی شامل: پتو، پارچه های رومبلی و پرده ای،روتختی، ملحفه و روبالشی، تشک خواب، حوله، رومیزی ، ترمه، لوردراپه، پرده و لوازم و قطعات وابسته ،پارچه ، پوشاک ، انواع  نخ ، الیاف ، رنگ ، مواد تعاونی و انواع مواد اولیه صنایع نساجی،انواع نخ و مواد اولیه نساجی، منسوجات خانگی از جمله پتو، پارچه رومبلی و پرده ای، روتختی، سرویس های آشپزخانه، حمام و دستشویی و انواع پارچه جهت تولید پوشاک عرضه و به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس ستاد برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی ایران گفت: برگزاری 15 کارگاه علمی و دو همایش تخصصی با حضور متخصصان و استادان دانشگاهها و همچنین برنامه ریزی برای بازدید چند هیئت تجاری و بازرگانی خارجی؛ برخی از برنامه های جانبی بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی ایران است.

وی با بیان اینکه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللیصنعت نساجی در فضایی بالغ بر بیست هزار متر مربع برگزار می شود،خاطرنشان کرد:معرفی دستاوردها ، ظرفیت ها و توانمندیهای کارخانه ها،شرکت ها ، نهادها و سازمان های داخلی، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید صادراتی، ارائه پتانسیل ها و توانمندیهای صنعت نساجی کشور، نمایش آخرینتحولاتو دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه ، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوریهای روز به کشورمان، ایجادارتباط‌هایتجاریجدیدوتقویت روابط قبلی،انتقال دانش، تکنولوژی و تجربیات، آشنائی با الگوهای موفق جهانی درعرصه صنعت نساجی، فراهم کردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی و کار آفرینی و اشتغال پایدار ؛ مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

مرادی گفت: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند با فراهم کردند زمینه حضور بسیاری از کشورها و شرکتهای فعال خارجی، سبب انتقال آخرین فناوریهای روز جهان به کشورمان شود و همچنین از طرف دیگر کشورمان می تواند با ارائه توانمندی های منحصر به فرد بخش نساجی خود در چنین رویدادی ، مزیت ها و فرصت های خود را در معرض دید سرمایه گذاران خارجی و داخلی قرار دهد.

وی اضافه کرد: ضمن اینکه برگزاری چنین نمایشگاه هایی موقعیت مناسبی را برای آشنایی مستقیم قشر دانشگاهی، پژوهشگران، دست اندرکاران و متخصصان با دستاوردهای علمی و صنعتی این حوزه فراهم کرده و در رشد بخش علمی وانگیزه بخشیدن به ارائه نوآوری در کشورمان موثر واقع شود.

گفتنی است بیست و چهارمیننمایشگاه بین المللیصنعت نساجی ایرانرا شرکت سامع پاد نوین با نظارت و همکاری انجمن صنایع نساجی ایران، اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران و جامعه متخصصین نساجی ایران برگزار می کند.

ایران صنعت نساجی نمایشگاه بین المللی وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر