کد خبر: 697738 A

در راستای حفاظت از بستر رودخانه دربند و حفظ جان مردم صورت گرفت؛

مدیر امور آب تهران بزرگ از جمع آوری تخت های غیرمجاز 19 رستوران واقع در بستر رودخانه دربند و آزادسازی مساحتی به میزان 200 متر مربع از بستر رودخانه دربند از توابع شهرستان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود با تلاش اکیپ گشت و بازرسی منابع آبهای سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی های لازم و با تلاش واحد حقوقی جهت اخذ دستور قضایی موضوع تبصره 4 ذیل ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب از سوی معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران و با پشتیبانی یگان انتظامی شهرستان، تخت های غیرمجاز 19 رستوران که در بستر رودخانه دربند مستقر نموده بودند جمع آوری شد.

وی افزود: با این اقدام مساحتی در حدود 200 متر مربع از بستر رودخانه دربند از توابع شهرستان تهران در قالب یک فقره دستور قضایی با جمع آوری تخت های غیر مجاز 19 رستوران واقع در بستر رودخانه که توسط رستوران داران منطقه در بستر رودخانه مستقر شده بودند آزادسازی شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به جریانات شدید رودخانه ای و در مواردی سیلابی شدن رودخانه، توقف کوتاه مدت یا بلند مدت در حاشیه رودخانه ها ممکن است باعث بروز حوادث و خسارات جانی و مالی شود و وجود این تخت ها باعث حضور مردم در محل های حادثه خیز رودخانه می شد که جمع آوری آنها ضمن صیانت از کیفیت آبهای سطحی، موجب جلوگیری از وقوع هر گونه حادثه مالی و جانی می گردد.

نیکنام خاطرنشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان تاکید کرد:  این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

دادستان عمومی و انقلاب قانون کارشناسی معاون وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر