کد خبر: 696538 A

صفر شاسفند خبر داد:

معاون اقتصادی منطقه آزاد ارس اعلام کرد: مجوز ورود موقت خودروهای سواری پلاک ارس به سرزمین اصلی، به مدت یک‌ماه صادر شده است.

به گزارش ایلنا، صفر شاسفند در جمع خبرنگاران افزود: براساس این مجوز، خودروهای ارس پلاک با حجم موتور کمتر از ۲۵۰۰ سی سی و ارزش کمتر از ۴۰ هزار دلار با ارائه تضمین‌های قانونی، از این پس امکان تردد در سرزمین اصلی را دارند. خودروهای ساخت کشور آمریکا یا با برند آمریکایی مشمول این مجوز نیستند.

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این خصوص گفت: صاحبان خودروهای پلاک ارس در صورت ارائه سند مالکیت، پروانه تردد، کپی کارت ملی و مدارک ثبت شده در سیستم، می‌توانند از مرخصی یک‌ماهه استفاده کنند.

بابک عبدیل‌نژاد اظهار داشت: برای انجام بدون مشکل فرایند صدور مجوز، باید سند مالکیت خودرو و پروانه تردد به‌نام درخواست دهنده بوده و سند خودرو به صورت وکالتی و خارج از سازمان منطقه آزاد ارس نقل و انتقال نشده باشد.

وی اضافه کرد: فاصله زمانی یک‌سال از آخرین مرخصی و معتبر بودن پروانه تردد خودرو در زمان مرخصی الزامی و اولویت با خودروهای فاقد تخلف تاخیر در تمدید تردد است.

وی درباره شیوه مراجعه برای اخذ مجوز تردد یک‌ماهه گفت: صاحبان خودروهای پلاک ارس با ارائه معرفی‌نامه سازمان منطقه آزاد ارس به گمرک ایران یا تحویل نامه مرخصی به کارگزار گمرکی صدور مرخصی مستقر در مرکز خدمات خودرویی ارس و در نهایت مراجعه به پلیس راهور، می‌توانند نسبت به دریافت پلاک عبور موقت اقدام کنند.

منطقه آزاد ارس خودروهای پلاک ارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر