کد خبر: 695990 A

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی:

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: نحوه تامین واکسیناسیون طیور بر مبنای یک برنامه ملی است که دولت ارز را در اختیار تشکل‌ها و اتحادیه‌ها قرار می‌دهد بنابراین تمامی داروها، آنتی بیوتیک‌ها و واکسن‌ها با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود.

  معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در رابطه با تامین واکسن مورد نیاز صنایع دام و طیور کشور اظهار کرد: واکسیناسیون طیور بر مبنای یک برنامه ملی است که دولت ارز را در اختیار تشکل‌ها و اتحادیه‌ها قرار می‌دهد بنابراین تمامی داروها، آنتی بیوتیک‌ها و واکسن‌ها با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود و به این صورت نیست که با ارز آزاد خریداری شود.

وی افزود: تمامی واکسن‌ها توسط دولت تامین ارز می‌شود اما پول ارز را خود اتحادیه‌ها باید تامین کنند. 100درصد مواد اولیه اعم از خوراک، ذرت، سویا و واکسن توسط دولت ارز آن تامین می‌شود.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به حل معضل آنفولانزای فوق حاد پرندگان در اصفهان اذعان داشت: ما چهار اکوسیستم اصلی در کشور داریم که به اکوسیستم خزر، اکوسیستم زاینده رود اکوسیستم آذرچای و ستارخان و اکوسیستم میغان تقسیم می‌شود.

وی با بیان اینکه نسبت به اکوسیستم زاینده رود برنامه‌ریزی‌هایی داشتیم،تصریح کرد: در حال حاضر در آبان ماه نسبت به مدت مشابه 85 درصد و در مهر ماه 80 درصد کانون‌های پرخطرمان کاهش پیدا کرده است. در مرغداری‌های صنعتی رخدادی در این زمینه نداشتیم و خارج از اکوسیستم‌ها به صورت انگشت شمار این بیماری نمود داشته است لذا شرایط در حال حاضر تحت کنترل است.

ارز دولت دامپزشکی سازمان دامپزشکی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر