کد خبر: 695900 A

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صرفه‌جویی 330 میلیارد تومانی صدور کارت سوخت خبر داد و گفت: این عدد تنها بخشی از مزایای استفاده از دولت الکترونیک در این پروژه بوده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدجواد‌آذری جهرمی گفت: دولت به عنوان توسعه پروژه دولت الکترونیک بخشی از آن را در دست دارد و توسعه آن مستلزم همه نهادها است.

وی افزود: تا به حال حدود 157 هزار ثبت‌نام کارت سوخت از طریق الکترونیکی انجام شده است و این در حالی است که تنها چند ساعت از دسترس قرار گرفتن سامانه ثبت‌نام به روی مردم می‌گذرد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: از مجموعه 2هزار و 500 دستگاه اجرایی در سراسر کشور تا به امروز حدود 67 درصد مراحل اولیه الکترونیکی شدنشان را  عملی کرده‌اند و از این مجموع 206 دستگاه به مرکز تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات پیوسته‌اند و از این تعداد 35 دستگاه ارائه خدمات می‌کنند و تقریباً 95 دستگاه هم خدمات را به صورت الکترونیکی دریافت می‌کنند و هنوز بسیاری از دستگاه‌ها به این پروژه نپیوسته‌اند.

وی با بیان اینکه دولت الکترونیک در توسعه کسب و کار نقش موثری ایفا می‌کند گفت: مراحل صدور مجوز و اطلاعات مورد نیاز کسب و کارها می‌توانند از طریق دولت الکترونیک انجام شود و این موضوع تاثیر زیادی در بهبود وضعیت کسب و کارها خواهد داشت.

وی افزود: از سوی دیگر دولت الکترونیک می‌تواند در کاهش میزان فساد و شفاف‌سازی و تاثیر بسزایی داشته باشد.

آذری جهرمی افزود: توسعه دولت الکترونیک ظرف مدت کوتاهی رشد 10 برابری داشته است اما هنوز کارهای زیادی باید انجام داد که امیدواریم با همکاری همه نهادها به این هدف دست پیدا کنیم.

ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دولت الکترونیک صرفه جویی کارت سوخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر