کد خبر: 694700 A

وزیر راه خبر داد:

وزیر راه و شهرسازی گفت: تولید مشترک واگن‌های مسافری-باری، لوکوموتیو میان روسیه و ایران در دستور کار قرار گرفته است.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی پس از دیدار با همتایان روس خود  از کلید خوردن پروژه های ریلی و حمل و نقل جدید میان ایران و روسیه خبر داد.

اسلامی در این رابطه گفت: پروژه دیگری که ایران با روسیه در آن با یکدیگر همکاری دارند،  پروژه برقی کردن راه آهن سرخس به بندر عباس و دو خطه کردن سرخس به بافق است، از بافق به بندر عباس این پروژه دو خطه است و برنامه ان در دستور کار قراردارد.

وی افزود: مذاکرات مقدماتی برای برقی کردن با طرف روس انجام شده است و من خوشبین هستم که با توجه به تجربه مثبتی که در قرارداد اینچه برون گرمسار داشته ایم، این پروژه نیز کلید بخورد.

اسلامی اظهار داشت: مسئله دوم بحث توسعه ناوگان ریلی است که آن هم بحث مهمی است که در دستور کار قرار گرفته است. واگن هایی که توسط شرکت های ایرانی خریداری شده است و همچنین خرید واگن های مسافری و باری در دستور کار است که مذاکرات اولیه آن صورت گرفته و می رود تا به قرار داد تبدیل شود.

وی گفت: تولید مشترک واگن های مسافری-باری، لوکوموتیو در دست مذاکره است و ما امیدواریم که این موارد به سرعت انجام شود تا ما هم در بحث زیر بنایی و روبنایی و در بحث های تکمیلی برای بهره برداری شامل سامانه های حمل و نقل بتوانیم به نتایج مثبتی دست یابیم.

وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر