کد خبر: 692755 A

امروز انجام شد

رئیس جمهوری گفت: ما امروز با رئیس جمهوری عراق در زمینه روابط و تبادل برق، گاز، فرآورده‌های نفتی و همچنین فعالیت‌های دو کشور در زمینه‌های کشف و استخراج نفت گفت‌وگو کردیم.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (شنبه، ۲۶ آبان‌ماه) در نشست خبری با برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، ضمن تبریک به ملت عراق برای برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات مجلس و تشکیل دولت جدید گفت: همه مسئولان کنونی جمهوری عراق با جمهوری اسلامی ایران یک همکاری بیش از ۳۰ ساله در مبارزه با استبداد در عراق و استقرار امنیت در آن کشور دارند.

وی افزود: در این نشست ضمن بررسی روابط دو کشور، دو طرف ضمن تاکید بر ادامه روند توسعه روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بر این نکته نیز اذعان داشتند که ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه روابط وجود دارد که باید از آنها بهره گرفت.

رئیس جمهوری تصریح کرد: ما امروز در زمینه روابط و تبادل برق، گاز، فرآورده‌های نفتی و همچنین فعالیت‌های دو کشور در زمینه‌های کشف و استخراج نفت و اتصال راه‌آهن دو کشور از سمت غرب و جنوب گفت‌وگو کردیم.

روحانی مسئله محیط زیست را نیز از دیگر مسائل دارای اهمیت برای دو کشور برشمرد و عنوان کرد: امروز بخشی از مردم ما در مرزهای غربی و جنوبی با مشکل ریزگردها روبه‌رو هستند و این مشکل و معضل با همکاری دو کشور باید حل و فصل شود.

وی گفت: رئیس جمهوری عراق وعده داد که شخصا این موضوع را پیگیری خواهد کرد و بی‌شک همانطور که دو کشور با کمک یکدیگر موفق شدند مردم را از رنج داعش نجات دهند، اکنون نیز با کمک یکدیگر می‌توانند مردم دو کشور را از رنج ریزگردها رهایی و نجات دهند.

ایران و عراق برق عراق گاز نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر