کد خبر: 691717 A

رئیس هیئت عامل ایدرو:

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای توسعه صنعت، ایجاد اشتغال، حمایت از تولید داخلی و تکمیل زنجیره ارزش، فرصت‌های سرمایه گذاری صنعتی در هفت استان کمتر توسعه یافته کشور را ارزیابی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت صنعت معدن تجارت ؛ معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو افزود: در این راستا ، سازمان تاکنون اقدام به انعقاد سه قرارداد مستقل پروژه یابی و مطالعه فرصت سرمایه گذاری صنعتی برای هفت استان کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، لرستان ، چهار محال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد و اردبیل کرده است.

منصور معظمی تصریح کرد: در این مطالعات ضمن شناسایی فرصت های توسعه زنجیره ارزش در رشته صنعت‌های حائز اولویت در هر منطقه و استان های مورد نظر و برگزاری جلسات متعدد با نهادهای مختلف ملی و استانی ، نسبت به بازدید از صنایع استان و استفاده از دیدگاه های خبرگان صنعت اقدام کرده است تا در نهایت ضمن شناسایی فرصت های سرمایه گذاری ، مطالعات امکان سنجی ومقدماتی برای برخی از طرح های صنعتی منتخب صورت گیرد.

معظمی افزود: در این فرایند، ایدرو در نظر دارد از طریق فراخوان و ارائه طرح ها به مراجع استانی ، نسبت به مشارکت با بخش غیر دولتی جهت اجرای طرح ها اقدام و در اجرای چند طرح منتخب در چارچوب صنایع هدف سازمان از جمله صنایع حمل ونقل، صنایع نوین و نفت وگاز و پتروشیمی مشارکت کند.

معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایدرو همچنین با اشاره به برخی محدویت‌های قانونی و مالی ناشی از عدم بازگشت منابع حاصل از واگذاری شرکت‌ها و عدم تخصیص منابع بودجه‌عمومی گفت‌: حدود ۴۵ درصد از پروژه‌های سرمایه گذاری ایدرو ، در مناطق محروم کشور واقع شده و در دست اجرا است.

رئیس هیئت عامل ایدرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر