کد خبر: 691489 A

دژپسند تاکید کرد:

وزیر اقتصاد بر «شکار عقاب‌گونه فرصت‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی» تاکید کرد و گفت: باید با پرواز در بالاترین ارتفاع، مناسب‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری را شناسایی و جذب کنیم.

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند امروز در نشست هیات سرمایه‌گذاری خارجی که در سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، افزود: به‌کارگیری ظرفیت‌های قومی، بومی، دینی و مذهبی در سرمایه گذاری خارجی بسیار کمرنگ بوده و باید با استفاده از این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها، سرمایه گذاری به سمت اقتصاد ایران هدایت شود.

دژپسند در این نشست که معاونان وی، مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها، نمایندگان بخش تعاون و برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی کشور حضور داشتند، بر ضرورت کاهش فاصله جلب تا جذب سرمایه خارجی و بررسی شکاف بین آنها تاکید کرد و گفت: ایجاب استفاده از سرمایه خارجی فقط به موضوع تامین مالی محدود نیست بلکه بر انتقال فناوری و محرک موتور اقتصاد کشور نیز تاکید دارد.

وی ادامه داد: برای اینکه به حداقل سهم خود در اقتصاد بین الملل برسیم، باید از حداکثر توان بخش دولتی و خصوصی کشور استفاده کنیم.

وزیر اقتصاد یکی از معیارهای انتخاب مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها و شاخص ارزیابی مدیران را برنامه‌ها برای جلب و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و میزان تحقق آن دانست و اضافه کرد: به سبب خدمتی که سرمایه گذاران به مردم برای تولید و اشتغال می کند باید آنان را محترم شمرد.

وزارت اقتصاد سرمایه‌گذاری خارجی فرهاد دژپسند جذب سرمایه‌گذاری خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر