کد خبر: 691077 A

بنیاد مسکن تاکید کرد: به استناد قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه نهادهای انقلاب اسلامی بابت فعالیت‌های اقتصادی خود از هیچ نوع معافیت مالیاتی برخوردار نیستند.

به گزارش ایلنا، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: به استناد تبصره ۲ ماده ۲ قانون مالیات‌‌‌‌‌‌‌های مستقیم، کلیه نهادهای انقلاب اسلامی بابت فعالیت‌‌‌های اقتصادی خود از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نیستند.

این بنیاد می‌‌‌افزاید: جهت تنویر افکارعمومی و با استناد به تبصره‌‌‌های این ماده قانونی، کلیه فعالیت‌‌‌های اقتصادی بنیاد مسکن مشمول مالیات می‌‌شود.

براساس اعلام بنیاد مسکن، در ارتباط با خبر منتشرشده مبنی بر عدم پرداخت مالیات از سوی برخی نهادها که در آن به نام بنیادها و سایر نهادهای انقلاب اسلامی اشاره شده، این نهادها مشمول پرداخت مالیات بوده و لازم به ذکر است که معافیت و استثنایی در این زمینه وجود ندارد.

بر همین اساس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون مالیات عملکرد کلیه فعالیت‌های اقتصادی خود و همچنین کلیه مالیات‌های تکلیفی و ارزش افزوده را پرداخت کرده و بار دیگر یادآور می‌شود، فعالیت اقتصادی بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی وفق ضوابط و مقررات قانونی مشمول مالیات است و بنیاد مسکن نیز از این قانون مستثنی نیست.

بنیاد مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر