کد خبر: 690919 A

با حضور وزیر نیرو؛

همزمان با سفر وزیر نیرو به استان خوزستان کلنگ احداث پنج آب شیرین‌کن جدید استان خوزستان به ظرفیت 46 هزار مترمکعب در شبانه‌روز به زمین زده شد.

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، رضا اردکانیان در نخستین برنامه سفر خود به استان خوزستان ضمن حضور در محل تصفیه‌خانه ثامن، کلنگ احداث تاسیسات آب شیرین‌کن شهر آبادان را با ظرفیت 15 هزار مترمکعب در شبانه روز به زمین زد. این مجموعه با استفاده از روش RO و با اعتبار سرمایه‌گذاری اولیه حدود 600 میلیارد ریال به روش BOO اجرا خواهد شد.

همچنین در این مراسم با دستور وزیر نیرو عملیات اجرایی چهار مجموعه آب شیرین‌کن دیگر نیز به صورت همزمان آغاز شد.

احداث آب شیرین‌کن به ظرفیت 12 هزار و 500 مترمکعب در شبانه روز در تاسیسات شهید باوی آبادان و با سرمایه‌گذاری اولیه 500 میلیارد ریال و احداث تاسیسات آب شیرین‌کن دریایی در شهر اروندکنار به ظرفیت سه هزار و 500 مترمکعب در شبانه‌روز با سرمایه‌گذاری اولیه 200 میلیارد ریال بخشی از تاسیساتی که امروز توسط وزیر نیرو به صورت همزمان عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

کلنگ‌زنی تاسیسات آب شیرین‌کن چوئبده به ظرفیت دو هزار و 500 مترمکعب در شبانه‌ روز با سرمایه‌گذاری اولیه 150 میلیارد ریال و کلنگ‌زنی تاسیسات آب ‌شیرین‌کن خرمشهر به ظرفیت 12 هزار و 500 مترمکعب در شبانه‌روز با سرمایه‌گذاری 500 میلیارد ریالی بخش خصوصی نیز بخش دیگری از پروژه‌های بخش آب و فاضلاب استان است که در جریان سفر وزیر نیرو به استان خوزستان عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد و بر این اساس ظرفیت تاسیسات آب شیرین‌کن استان 46 هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزایش خواهد یافت.

بودجه پالایش مترو مسکن مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر