کد خبر: 688396 A

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار :

شرکت فولاد مبارکه به همراه برخی از شرکتهای بورسی گروه خود( فولاد هرمزگان جنوب، فولاد امیرکبیر کاشان و شرکت کارگزاری مبین سرمایه) در پنجمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی کیش با استقبال چشمگیر مسئولان، سهامداران و بازدیدکنندگان حاضر در نمایشگاه مواجه شدند.

به گزارش ایلنا، در این نمایشگاه که از روز دوشنبه ۳۰ مهرماه با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار، جمعی از مدیران و مسئولان ارشد اقتصادی کشور و مدیرعامل سازمان منطقۀ آزاد کیش آغاز به کار کرد، شرکت کنندگان در مراسم افتتاحیه از غرفه شرکتهای بورسی گروه فولاد مبارکه بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار فولاد دکتر شاپور محمدی رئیس سازمان بورس اوراق بهادار ضمن قدردانی از حضور فولاد مبارکه در این نمایشگاه گفت: حضور شرکتهای بزرگی چون فولاد مبارکه در این نمایشگاه مایۀ قوت قلب سهامداران و همچنین فرهنگسازی سرمایه گذاری در بورس می شود.

وی در بخشی از سخنان خود در مراسم افتتاحیۀ این نمایشگاه تصریح کرد: ارزش بورس کشور اکنون به رقم قابل توجه ۸۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. همچنین ارزش بازار بورس و فرابورس اکنون ۴۰ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل میدهد.

این گزارش حاکی است در پنجمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی کیش بیش از ۳۶۰ شرکت داخلی و خارجی و بیش از ۶۰ شرکت کنندۀ خارجی حضور داشتند که در قالب دیپلمات و سفیر از سخنرانان پنل های تخصصی این نمایشگاه به شمار می رفتند.

پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری و مهندس مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران از دیگر سخنرانان این همایش بودند.

بازده ۲۰۰ درصدی برای سهامداران فولاد مبارکه

در جریان برگزاری این نمایشگاه رئیس امور سهام و مجامع شرکت فولاد مبارکه در گفت وگو با خبرنگار بورس ایلنا، از افزایش سود خالص این شرکت خبر داد و گفت: شرکت فولاد مبارکه در سالی که گذشت توانست بیشترین سود خالص را از زمان بهره برداری تاکنون به دست آورد.

مرتضی شبانی میزان سود خالص فولاد مبارکه را ۶ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: افزایش تولید و بهره برداری از طرح هایی همچون گندله سازی سنگان، افزایش ظرفیت فولاد سبا و در کنار آن افزایش نرخ محصولات فولاد، باعث افزایش سود خالص در سال ۹۶ شد.

وی با پیش بینی افزایش سود خالص در سال ۹۷ اظهار کرد: خوشبختانه هیچ شرکتی در هلدینگ فولاد مبارکه زیان ده نبوده و فولاد هرمزگان توانسته است در شش ماهۀ سال جاری، سودی بالغ بر یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان به دست بیاورد.

وی از رشد ۱۲ درصدی تولید شرکت فولاد مبارکه خبر داد و گفت: میزان تولید در شش ماهۀ ابتدای سال ۹۶، ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تن بوده که این میزان در شش ماهۀ سال جاری به ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تن رسیده است.

رئیس امور سهام و مجامع شرکت فولاد مبارکه اصفهان همچنین از رشد ۲۷ درصدی تولید محصولات گرم خبر داد و گفت: میزان تولید محصولات گرم از یک میلیون و ۹۳۳ هزار تن به ۲ میلیون و ۴۶۷ هزار تن رسیده است.

شبانی بهره برداری از طرحهای توسعه‌ای را دلیل افزایش تولید عنوان کرد و گفت: بهره برداری از ماشین ریخته گری شماره ۵، افتتاح گندله سازی سنگان و افزایش ظرفیت مجتمع فولاد سبا باعث افزایش سود هلدینگ فولاد مبارکه شده است.

رئیس امور سهام و مجامع شرکت فولاد مبارکه از افزایش ظرفیت نورد پیوسته سبا از ۷۰۰ هزار تن به 1.6 میلیون تن خبر داد.

وی اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه، پرتفوی ارزشمندی از سهام شرکتهای گل گهر، چادرملو، معادن فلزات، فولاد هرمزگان و سنگان دارد که سال گذشته توانست از محل سود نقدی این شرکتها ۸۳۰ میلیارد تومان کسب درآمد داشته باشد.

شبانی از رشد ۱۱ درصدی فروش، ۱۲ درصدی تولید و ۴۶ درصدی مبلغ فروش در شش ماهۀ سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.

رئیس امور سهام و مجامع شرکت فولاد مبارکه، ادامه داد: فولاد مبارکه در ۱۸ ماه گذشته، ۲۰۰ درصد برای سهامداران بازدهی داشته که این رقم بسیار خیره کننده است.

او عمدۀ سهامداران این شرکت را قشر ضعیف تا متوسط جامعه دانست و گفت: ۳۰ درصد سهام شرکت فولاد مبارکه در دست سهام عدالت، ۱۶ درصد برای تأمین اجتماعی و ۲ درصد آن برای صندوق عشایر و روستایی است که جزو دهک های پایین جامعه محسوب می شوند.وی اظهار کرد: ارزش بازار فولاد از ۹ هزار ۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ به ۴۰ هزار میلیارد در سال جاری رسیده است که این رشد مرهون مدیریت صحیح و کنترل هزینه و سرمایه گذاری مناسب است.

خصوصی سازی سرمایه گذاری فولاد فولاد مبارکه قلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر