کد خبر: 685181 A

بانک ملی ایران اعلام کرد: آخرین عکس‌ها و فیلم‌های ارسالی از وضعیت تحویل ارز در شهر نجف، حاکی از حضور جمعیت زیاد زائران در این شهر است. هر چند دو مرکز تحویل ارز در این شهر با تمام قوا و سرعت در حال کار هستند و اوضاع تحویل ارز تحت کنترل است.

 

به گزارش ایلنا، قطعا این سئوال برای مردم و زائران ارجمند پیش می‌آید که چرا تراکم جمعیت در این شهر(نجف) بالاست؟ بانک ملی ایران  نیز علی‌رغم بسیج تمامی امکانات نیروی انسانی و تجهیزات خود و حضور مدیران ارشد خود در عراق، از این وضعیت رضایت ندارد و تمام تلاش خود را انجام داده که روند تحویل ارز سریع‌تر انجام شود ولی پاره‌ای واقعیت‌ها نیز وجود دارد که باید به آن توجه داشت.

در حال حاضر علی‌رغم ازدحام جمعیت در نجف، تحویل ارز در زمان کوتاهی به زائران انجام می‌شود ولی به علت این‌که هر لحظه به جمعیت در مسیر نجف و کربلا اضافه می‌شود، طبیعی است که در این محورها تراکم دیده می‌شود.

از طرفی متاسفانه تحویل ارز به زائران عزیز در نجف به دلیل عدم همکاری طرف عراقی با مشکلاتی روبه‌رو شد. در شهر نجف طبق مذاکرات قبلی قرار بود تحویل ارز از طریق فرودگاه نجف، سه باجه در هتل‌های نجف و شعبه بانک انجام شود که متاسفانه مقامات عراقی به دلیل مسایل امنیتی،تمامی باجه‌ها غیر از شعبه بانک را تعطیل کردند.

بانک ملی ایران در این شرایط رایزنی‌های متعددی برای افزایش باجه با مقامات عراقی انجام داد و باجه‌های متعدد و مناسبی را اجاره کرد که متاسفانه مسئولان عراقی آن‌ها را هم تعطیل کردند و در نهایت یک ساختمان قدیمی که در شأن مردم عزیزمان هم نیست، تحویل بانک ملی ایران شد و بانک مجبور شد به خاطر مصالح زائران از حداقل امکانات برای ارایه خدمات استفاده کند و در صورت عدم تحویل ارز توسط بانک در این شرایط، زائران دچار مشکلات دیگری می‌شدند. با این حال بانک ملی ایران در صدد  است با تسهیل روند تحویل ارز به زائران در این شهر، صف را از بین ببرد.

در حال حاضر در  شهر نجف دو مرکز تحویل ارز وجود دارد؛ اول، شعبه بانک ملی ایران (مسیر از حرم امام علی(ع)، خیابان کوفه، ۴ کیلومتر پس از حرم، میدان صدرین (ساحه صدرین)،‌ سمت راست، روبه‌روی رستوران ایرانی و مرکز بعد منظمه بدر (مسیر از حرم امام علی(ع)، خیابان کوفه، یک کیلومتر پس از حرم، جنب ایستگاه آتش‌نشانی) فعال هستند

در عین حال به زایران عزیز پیشنهاد می‌شود با توجه به عدم همکاری طرف عراقی برای افزایش تعداد باجه‌های تحویل ارز در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین، زائرانی که هنوز از کشور خارج نشده‌اند، با توجه به شرایط سرویس‌دهی مطلوب‌تر، ارز خود را از ایستگاه‌های استقرار یافته در دو مرز مهران و شلمچه تهیه کنند.

بانک ملی اربعین اربعین 97
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر