کد خبر: 681714 A

عضو هئیت مدیره طلاوجواهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

کشتی‌آرای اظهار داشت: عامل روانی باعث اشباع نیازهای التهابی بازار شده است و خریداران و فروشندگان، خریدها و فروش‌های خود را انجام داده‌اند. به نوعی همه منتظر اتفاقات آینده هستند و در چنین شرایطی اصولا کسی دادوستد نمی‌کند.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایلنا در مورد فضای حاکم بر بازار سکه و طلا گفت: امروز بازار آرام و تقریبا باثبات بود، همچنین سطح دادوستدها کاهش پیدا کرده است و به نوعی فضای بلاتکلیفی و اصطلاحا فضای خوف و رجاء در جامعه حاکم است. از همین روی قیمت سکه تمام طرح جدید با کاهش 120 هزار تومانی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه شاهد کاهش 130 هزار تومانی حباب سکه هستیم، ادامه داد: فعلا در بازار خریدار و فروشنده‌ای وجود ندارد و بازار به سمت واقعی شدن حرکت می‌کند. در واقع عامل روانی باعث اشباع نیازهای التهابی بازار شده است و خریداران و فروشندگان، خریدها و فروش‌های خود را انجام داده‌اند. به نوعی همه منتظر اتفاقات آینده هستند و در چنین شرایطی اصولا کسی دادوستد نمی‌کند.

عضو هیات مدیره طلاو جواهر تهران در مورد آخرین نرخ انواع سکه گفت: نرخ سکه تمام با تصویر امام 4 میلیون و 220 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 150 هزار تومان، ربع سکه 1 میلیون و 190 هزار تومان و سکه یک گرمی 675 هزار تومان است.همچنین هر مثقال طلا با کاهش 40 هزار تومانی یک میلیون و 780 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز 411 هزار تومان است.

کشتی‌آرای درباره وضعیت تولیدکنندگان این صنف گفت: از ابتدای سال 1397 تقریبا 20 درصد واحدها به دلیل کاهش مصرف و قدرت خرید مصرف‌‌کنندگان تعطیل شده‌اند.

کشتی طلا نرخ سکه قیمت سکه مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر