کد خبر: 677761 A

در حال حاضر یکی از معضلات بزرگ جامعه بشری تولید گازهای گلخانه‌ای و به تبع آن آسیب‌رسیدن به لایه ازن، گرمایش نامتعارف کره زمین، به هم خوردن شرایط اقلیمی و همچنین تهدید جان موجودات زنده است.

به گزارش ایلنا، احمد پیروی  با اشاره به تاثیر مخرب سیستم گرمایشی سنتی بر روی گازهای گلخانه‌ای گفت: با بهره‌گیری از بخاری‌های هرمتیک، تولید گازهای گلخانه‌ای به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و این امر کمک قابل توجهی به بهبود شرایط زیست‌محیطی خواهد کرد. با داشتن تکنولوژی نوین در سیستم احتراق بخاری های هرمتیک، افزایش راندمان و کاهش چشمگیر آلاینده‌های حاصل از احتراق را شاهد هستیم

عضو انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: سیستم بخاری‌های هرمتیک به گونه‌ای طراحی شده که اکسیژن موردنیاز جهت احتراق را از طریق دودکش دوجداره، از فضای بیرون خانه مکش نموده و تحت هیچ شرایطی از اکسیژن محیط‌ خانه استفاده نمی‌کند. این امر باعث می‌شود که هوای درون ساختمان هم طراوت و تازگی خود را حفظ کند.

پیروی در ارتباط با میزان مصرف گاز کشور نیزگفت: یک درخت ده ساله میتواند در یک سال، دی اکسیدکربن حاصل از سوخت 05/11 متر مکعب گاز طبیعی را جذب کند. صرفه جویی در مصرف گاز به میزان 05/11 مترمکعب در سال معادل کاشتن یک درخت است و به ازای هر دستگاه بخاری هرمتیک 1200 متر مکعب گاز  در سال صرفه جویی می گردد که معادل کاهش 36/2 تن گاز کربن دی اکسید حاصل از احتراق است. هر درخت سالانه میزان 77/21 کیلوگرم دی اکسیدکربن را جذب میکند، لذا استفاده از دستگاه بخاری هرمتیک شوکت معادل کاشت 108 اصله درخت در سال است.

جامعه زمین کاهش گازهای گلخانه ای کربن لایه ازن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر