کد خبر: 677184 A

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو گفت: برآورد این است که مشکل روستاها در حوزه برق امروز حل شود و تصور بر این است که نصف مشکلات آب نیز تا امشب حل خواهد شد.

میثم جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره تامین آب و برق روستاهای سیل زده استان گیلان اظهار داشت: از ابتدای وقوع سیلاب 78 روستا دچار مشکل شد.علیرغم اینکه 48 ساعت قبل از سیل پیش بینی‌هایی شده بود و به تیم‌های عملیات با تجهیزات کامل آماده باش داده بودیم که در منطقه حضور داشته باشند، ولی متاسفانه بارندگی شدت و تداوم بالایی داشت و قدرت تخریب هم تقریبا بی سابقه بود به همین علت امکان امدادرسانی سخت شد.

وی افزود: اکنون از این تعداد روستا 45 روستا مشکل آبرسانی دارند که با استفاده از تانکر و آب‌های بسته بندی تامین آب اضطراری انجام می‌شود. تا زمان کم شدن بارندگی و فروکش کردن سیلاب و باز شدن راه‌های مواصلاتی سریعا تیم‌های عملیاتی را به منطقه اعزام کرده و خطوط را ترمیم می‌کنیم تا آب شرب به دست مردم برسد. 

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو درباره تامین برق استان نیز گفت: اکنون در 6 روستا مشکل داریم با توجه به اینکه هیچ راه دسترسی نداریم، پل‌ها شکسته و راه‌ها از بین رفته به برخی روستاها با نفر تجهیزات ارسال کردیم که روشنایی داشته باشند.

وی تاکید کرد: برآورد این است که مشکل روستاها در حوزه برق امروز حل شود و تصور بر این است که نصف مشکلات آب نیز تا امشب حل شود و شرایط تامین آب و برق اضطراری داشته باشیم.

جعفرزاده با بیان اینکه بارندگی در گیلان همچنان تداوم دارد، یادآور شد: استان‌های معین هم آماده باش کامل بودند که در منطقه حضور پیدا کنند و اکنون به لحاظ تیم‌های عملیات و تجهیزات در منطقه مشکلی نداریم.

برق سیل مدیریت بحران وزارت نیرو روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر