کد خبر: 676717 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به ایلنا:‌

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر پیشرفت فیزیکی قطعه یک آزادراه تهران – شمال به 91 درصد رسیده است، گفت: پیش بینی می‌شود عملیات اجرایی قطعه دو تا سال 1400 به اتمام برسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، خیراله خادمی در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم اتمام عملیات حفاری تونل شرقی البرز با اشاره به بازگشایی این تونل اظهار داشت: تونل البرز در حال حاضر بلندترین تونل کشور محسوب می‌شود تونل امامزاده هاشم 3300 متر طول دارد و طول تونل تالون 5000 متر است اما طول تونل البرز به 6400 متر می‌رسد و به عنوان بلندترین تونل رکوردزنی دارد.

وی ادامه د اد: با ایجاد این تونل پیچ‌های بالای 2400 متر حذف می‌شود و به راحتی مسافران در طول چند دقیقه به آن سوی تونل که استان مازندران است، می‌رسند.

وی با اشاره به توان مهندسی و دقت بالای مهندسان ایرانی گفت: امروز که 4000 متر تونل از یک طرف و 2400 متر تونل از طرف دیگر بازگشایی و به همدیگر وصل شدند دیدیم که حتی تفاوت یکسان هم با یکدیگر نداشتند.

وی ادامه داد: در 32 کیلومتر مسیر منطقه  حدود 32 کیلومتر تونل رفت و برگشت وجود دارد که در حال ساخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر پیشرفت فیزیکی منطقه یک آزادراه تهران – شمال 91 درصد است گفت:‌ میزان پیشرفت فیزیکی رویه بتنی در این منطقه به 50 درصد رسیده است و تا پایان سال روسازی رویه بتنی در این منطقه به اتمام می‌رسد

وی ادامه داد: منطقه دو 22 کیلومتر طول دارد که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن 12 درصد است از آنجا که بخشی از تونل البرز در منطقه دو هم قرار دارد با احتساب آن پیشرفت فیزیکی منطقه دو به 23 درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل درباره زمان افتتاح قطعه یک آزادراه تهران – شمال گفت:‌ از لحاظ سازه‌ای عملیات منطقه یک تا پایان سال به اتمام می‌رسد البته باید 1200 متر کابل‌گذاری برای سیستم روشنایی و جت فن‌ها انجام شود. موضوع مهم در افتتاح قطعه یک آزادراه تهران – شمال بحث ایمنی است که باید بتوانیم کنترل ترافیک را انجام دهیم. قرار بر این است که پس از اتمام قطعه یک این مسیر به جاده موجود وصل شود اگر مسائل ایمنی رعایت نشود امکان مدیریت ترافیک را نخواهیم داشت. و ترافیک بیش از گذشته افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: همزمان با حفاری لاینینگ تونل شرقی البرز هم انجام شده است و تا پایان سال لاینینگ تونل شرقی هم به اتمام می‌رسد.

وی درباره تونل غربی البرز گفت: بنیاد مستضعفان عملیات خرید TBM برای حفاری را انجام داده است اما با توجه به مشکلاتی که پیش آمده امکان اینکه تحویل با تاخیر باشد وجود دارد و باید ببینیم که این دستگاه را به ما تحویل می‌دهند یا خیر و باید تصمیم بگیریم حفاری را با TBM انجام دهیم یا اینکه به صورت سنتی انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مدت زمان حفاری تونل غربی البرز گفت: مدت زمان حفاری با TBM 3.5 تا 4 سال است اما به روش سنتی یک سال دیگر هم به این مدت زمان اضافه می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه عملیات قطعه دو آزادراه تهران – شمال چه زمانی به اتمام می‌رسد گفت: پیش‌بینی‌های ما این است که تا 1400 عملیات اجرایی در این منطقه به اتمام برسد.

جاده حمل و نقل معاون وزیر راه و شهرسازی قطعه یک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر