کد خبر: 676626 A

فرمانده ناجا:

فرمانده ناجا گفت: پلیس در کنار مردم و در برابر مخلان امنیت، محکم ایستاده است و مردم هستند که سرمایه‌های نیروی انتظامی محسوب می‌شوند.

به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا در دومین روز از هفته ناجا در مراسم صبحگاه عمومی ناجا که در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد، با عرض تبریک هفته نیروی انتظامی به کارکنان ناجا و خانواده‌های آن‌ها اظهار داشت: هفته ناجا فرصتی برای ارتباط بیشتر با نخبگان و مردم و ارائه خدمات بیشتر به مردم است.

وی با بیان اینکه در این هفته می‌توانیم ارتباط بیشتری با مردم داشته باشیم، افزود: شعار امسال هفته ناجا «پلیس مقتدر، امین مردم» است. اگر کسانی باشند که حقوق مردم را زیر پا بگذارند با آن‌ها برخورد خواهد شد و «امین مردم» برای خدمت به مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نیروی انتظامی باید اقتدار توأم با رأفت داشته باشد، گفت: پلیس در کنار مردم و در برابر مخلان امنیت، محکم ایستاده است و مردم هستند که سرمایه‌های نیروی انتظامی محسوب می‌شوند.

اشتری با بیان اینکه استفاده از فناوری های روز یکی از راهبردهای ناجا است، گفت: یکی‌از راهبردهای ما استفاده از فناوری های روز است و طی سال‌های گذشته ناجا توانسته به خوبی از این ظرفیت استفاده کند و در کنار نیروی انسانی متدین و جهادی از تجهیزات به‌روز استفاده کند و استفاده از تجهیزات به روز در ناجا یک اصل است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه رویکرد بعدی ناجا و نگاه ما به این است که هر چقدر که می توانیم قدرت پیشگیری را افزایش دهیم‌، گفت: پیشگیری از مشکلات اجتماعی و اینکه جرم و تحرکی رخ ندهد از اولویت ما است.

وی افزود: پیشگیری اجتماعی ناجا بر برخورد انتظامی‌ اولویت دارد، آگاهی مردم و ارتباط با مراکز دانشگاهی و آمورش و پرورش می تواند بر کاهش جرم و پیشگیری از جرم کمک کند.

او با بیان اینکه افتخار ما به کسرت پرونده‌های ناجا نیست، گفت: برای ما روزی شیرین است که تخلفی رخ ندهد و می توانیم به این مرحله برسیم و باید همه با هم به سمت قانون گرایی و قانون مداری برویم.

سردار اشتری با اشاره به اینکه یکی از اصول اسلامی اجرای قانون و تکیه بر قانون است، خاطرنشان کرد: باید همه مردم، سازمان‌ها و دستگاه‌ها به دنبال قانون گرایی باشند تا با آرامش‌خاطر ایجاد شود.

وی ادامه داد: پلیس در حوزه های مختلف حضور دارد و امروز که دشمن جنگ اقتصادی خود را با مردم ایران شروع کرده در این عرصه هم ایفای نقش می‌کنیم.

سردار اشتری گفت: در ماه‌های گذشته‌ که در بازار و عرصه اقتصادی مشکلاتی وجود داشت با اشراف اطلاعاتی کسانی که اخلال در نظم اقتصادی داشتند، شناسایی و تحویل قانون شدند کسانی که باعث بی نظمی در بازار بودند و این روزها در تعیین ارزش ارز و سکه تاثیر گذار بودند شناسایی شدند.

وی ادامه داد: کسانی که مایحتاج مردم را احتکار کرده بودند، شناسایی شدند و نیروی انتظامی در تمامی موارد بنا به ضرورت حضور خواهند داشت.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه اجرای طرح های عفاف و حجابی که به تصویب شورای عالی انقلاب اسلامی تصویب می‌شود، باید توسط ۲۶ دستگاه اجرایی شود، اظهار داشت: دستگاه‌ها باید به نقش خود عمل کنند.

فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر