کد خبر: 674529 A

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران:

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت: 1500 کیلومتر در تهران کابل فرسوده داریم که تاکنون 534 کیلومتر از آن کابل کشی شده و طی دو سال آینده همه کابل‌های فرسوده را از مدار خارج می کنیم.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، غلامرضا خوش‌خلق مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران، با اشاره به قدمت شبکه برق تهران گفت:  برق منطقه‌ای تهران قدیمی‌ترین شرکت برق کشور بوده و به همین دلیل فرسوده‌ترین شبکه کشور را نیز داراست، طول خطوط انتقال و شبکه برق تحت پوشش این شرکت ۱۰ هزار کیلومتر است که به طور متوسط ۵۰ درصد از آن بیش از بیست سال قدمت دارد.

 غلامرضا خوش‌خلق در این مورد ادامه داد: با توجه به جمیع مسائل می‌توان دریافت که همکاران جهت انجام مراقبت ویژه و لحظه‌ای، بازسازی و توسعه شبکه با چه کار دشواری روبه رو هستند و با خارج شدن یک ترانسفورماتور از مدار مشکلاتی ایجاد و حتی منجر به خاموشی هم می‌شود؛ بنابراین برای اینکه شبکه برق به پایداری استاندارد برسد، باید عمر شبکه کاهش یابد  که در این مورد ضرورت دارد روند جایگزینی کابل های روغنی با کابل های خشک به صورت دفنی ادامه یابد.

خوش خلق افزود: امسال 284 کیلومتر کابل‌کشی شده و امیدواریم بتوانیم طی دو سال آینده همه کابل‌های فرسوده را از مدار خارج کنیم. در این راستا، برنامه‌ریزی این کار انجام شده و برخی کابل‌ها را هم سفارش داده ایم و تنها به علت برخی شرایط اقتصادی، تعدادی از مناقصات دچار چالش شده است.

استاندارد برق شرایط اقتصادی وزارت نیرو منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر