کد خبر: 674127 A

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام(ره):

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام(ره) با بیان اینکه تپسی و اسنپ پینشنهادات ما برای فعالیت در فرودگاه امام را نپذیرفتند گفت: مخالف فعالیت خودروهای متعلق به اسنپ و تپسی در فرودگاه امام هستیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، شهرام آدم‌نژاد در نشست خبری امروز با بیان اینکه با پیشنهاد شورای عالی ترابری برای خودروهای متعلق به اسنپ و تاکسی مکانی را در فرودگاه امام مشخص کردیم، گفت: تپسی و اسنپ پیشنهادات ما را قبول نکردند و مجبور هستیم اقداماتی برای ممنوعیت ورود اسنپ و تپسی به محوطه فرودگاه اعمال کنیم.

وی افزود: در حال حاضر 1400 دستگاه تاکسی در فرودگاه امام فعال هستند که به طور متوسط در روز 800 مسافر جابجا می‌کنند.

مدیرعامل شرکت شهر فروگاهی امام با بیان اینکه در جریان مشکلات رانندگان تاکسی فرودگاه هستیم، گفت: تعاملات خوبی با رانندگان تاکسی در فرودگاه امام داریم و در جریان مشکلات آنها هستیم. یکی از مشکلات رانندگان این است که چیزی حدود 10 الی 12 ساعت در نوبت مسافرگیری هستند و این معطلی زیادی برای آنها ایجاد می‌کند.

آدم‌نژاد تاکید کرد: به دنبال راهکاری برای کاهش این معطلی رانندگان در فروگاه هستیم و به زودی سیستم مکانیزم نوبت‌‌دهی برای رانندگان راه‌اندازی می‌شود تا مشکل معطلی در فرودگاه برای آنها رفع شود.

وی تاکید کرد: در حالی که 1400 دستگاه تاکسی برای فرودگاه وجود دارد اما تعداد مسافران از میزان تاکسی‌ها کمتر است و برای رفع این مشکل در حال کاهش پلاک سفیدها، اسنپ و تپسی در فرودگاه امام هستیم.

آدم نژاد از راه‌اندازی تاکسیمتر در آینده نزدیک برای رانندگان تاکسی فرودگاه خبر داد و گفت: یکی از مشکلات رانندگان این است که نرخ کرایه به تمام نقاط تهران تا فرودگاه امام یکسان است اما باید این قیمت بر اساس مسافت و زمان محاسبه شود. بنابراین راه‌اندازی تاکسیمتر می‌تواند همه به نفع مسافر و هم به نفع رانندگان تاکسی باشد.

مدیرعامل شرکت شهرفرودگاهی حضرت امام گفت: اپلیکیشنی طراحی شده که تمام نیازهای مسافران فرودگاه امام را تامین می‌کند که یکی از آنها بحث حمل و نقل است و به زودی این اپلیکیشن قابلیت استفاده خواهد داشت.

آدم‌نژاد همچنین درباره تاخیر در افتتاح ترمینال سلام اظهار داشت: حتی یک ساعت هم در ساخت ترمینال سلام کم‌کاری نشده است. فقط دو روز تاسوعا و عاشورا عملیات اجرایی در ترمینال سلام متوقف ماند.

وی ادامه داد: تاریخ‌هایی را برای اتمام کار در ترمینال سلام اعلام کردیم بنابراین بود که آخر شهریورماه ترمینال سلام به افتتاح برسد و بر اساس اعلام این تاریخ از سوی شرکت شهر فرودگاهی، وزیر راه و شهرسازی هم این تاریخ را اعلام کرد اما تاخیراتی به دلیل ورود تجهیزات به وجود آمد.

آدم‌نژاد اظهار داشت: به دلیل مشکلاتی که در ثبت سفارش به وجود آمد واردات تجهیزات با تاخیر انجام شد و باید مشخص می‌شد که ارز دولتی یا ارز نیمایی به تجهیزات فرودگاه امام تعلق می‌گیرد یا نه؟ ورود ایکس‌ری‌ها بسیار سخت بود به همین دلیل تاخیراتی در زمان افتتاح به وجود آمد.

وی با بیان اینکه سعی کردیم تمام ترمینال سلام را به وی آی پی تبدیل کنیم گفت:  هیچ صف خاصی در ترمینال سلام نخواهیم داشت و تمام کانترها به حالت اوپن خواهند بود به این معنا که مقصد مسافر هر کجا که باشد می‌تواند از تمام کانترها استفاده کند.

مدیرعامل شرکت شهر فوردگاهی امام گفت: تلاش ما این است که پایان آبان‌ماه ترمینال سلام به افتتاح برسد.

آدم‌نژاد با اشاره به احتمال برقراری برخی از پروازهای داخلی در فرودگاه امام اظهار داشت: عده‌ای برای سفر خارجی از سایر استان‌ها باید به فرودگاه مهرآباد و بعد به فرودگاه امام بیایند سازوکاری را اتخاذ کردیم که این مسافران بتوانند به صورت مستقیم به فرودگاه امام بیایند یا اینکه از فرودگاه به صورت مستقیم به شهر خود برگردند. تمام این اقدامات با هماهنگی سازمان هواپیمایی انجام خواهد شد.

وی درباره جانمایی ترمینال سلام تاکید کرد: معایب و مزایایی در جانمایی ترمینال سلام وجود دارد مهمترین مزیت آن این است که هیچ محدودیتی برای توسعه وجود ندارد برخلاف ترمینال یک که امکان توسعه آن نیست.

وی با اشاره به هزینه تمام شده ترمینال سلام گفت: بخشی از پروژه ترمینال سلام به صورت پیمانکاری انجام شده و بخشی دیگر هم به صورت BLT انجام شده در مجموع تاکنون نزدیک به 500 میلیارد تومان برای ساخت ترمینال سلام هزینه شده است.

وی همچنین درباره ایجاد شهر لجستیکی در فرودگاه امام گفت: در حال حاضر در شهر تهران چیزی حدود هزار هکتار بارانداز وجود دارد که این باید اصلاح شود و فرودگاه امام با دسترسی از سه طرف به ریل و دسترسی به چهار آزادراه می‌تواند مکان خوبی برای این باراندازها باشد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام گفت: در حال حاضر کمربند جنوبی تهران در حال ساخت است و با دو کیلومتر و 400 متر کنارگذر جنوبی تهران به محوطه 835 هکتاری که برای لجستیک در نظر گرفته شده وصل می‌شود.

آدم‌نژاد همچنین درباره کاهش پروازهای خارجی در فرودگاه امام خمینی اظهار داشت: دو ایرلاین خارجی قبل از اعمال تحریم‌ها به دلیل شرایط اقتصادی اعلام کردند که قصد خروج از بازار ایران را دارند در حال حاضر میزان پروازهای خارجی از فرودگاه امام چیزی کمتر از 10 درصد کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/
ارز حضرت امام فرودگاه فرودگاه امام مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر