کد خبر: 673577 A

ماموران گمرک ایران هروئین و شیره تریاک از ­داخل تیوپ کرم آرایشی کشف کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی گمرک ایران؛­ ماموران گمرک امام خمینی موفق شدند با ­استفاده از مهارت های خود و با رصد و کنترل یک چمدان مسافری و با استفاده از دستگاه ایکس ری از داخل تیوپ های کرم آرایشی، 90 گرم هروئین و 355 گرم شیره تریاک شناسایی و کشف کنند.

­ ماموران پس از اسکن چمدان مسافری به وسیله ایکس ری، به محتویات آن مشکوک شده و به بازرسی آن اقدام کردند و متوجه غیرعادی بودن، تیوپ کرم آرایشی شده و به باز کردن آن اقدام کردند. در این بازرسی مشخص شد که 90 گرم هروئین و 355 گرم شیره تریاک در این بسته های تیوپ جاسازی شده است.

بنابراین گزارش؛ کشفیات مواد مخدر در سال 97 در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 570 درصد رشد داشته است. هم چنین ­گمرک ایران در سال 96 نیز نسبت به سال قبل توانست در کشفیات مواد مخدر 457 درصد رشد را تجربه کند. رقمی که نشان میدهد کشفیات مواد مخدردر طول سالهای 92 تا 96 سیر صعودی داشته و از رقمی بیش از 18 تن به رقمی بیش از 154 تن در سال 96 رسیده است و گمرک ایران در کشفیات مواد مخدر در این بازه زمانی، رشدی 740 درصدی را برای خود ثبت کرده است.

همچنین به تازگی سازمان جهانی گمرک در گزارشی اعلام کرد که گمرک ایران در شناسایی و کشف مخدرهای جدید نیز در دنیا رتبه نخست ­­را کسب کرده است.

امام خمینی روابط عمومی گمرک رتبه نخست گمرک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر