کد خبر: 670677 A

محمد راستاد‌ خبر داد:

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از جانمایی یکی از بنادر بزرگ کشور در سواحل مکران خبر داد.

به گزارش ایلنا، ‌محمد راستاد‌ در مورد ایفای نقش مسؤولیت‌های اجتماعی توسط این سازمان، بیان کرد: اقدامات مناسبی به منظور ایجاد تعامل بین شهرهای بندری و بنادر تجاری صورت‌ و انعقاد قرارداد در این رابطه در دستور کار قرار گرفته است تا شاهد تعامل حداکثری ۱۵ بندر و ۱۲ شهر بندری باشیم.

وی تصریح کرد: از جمله اقدامات دیگری که در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد افزایش سهم حمل و نقل دریایی، اعمال هرچه بیشتر حاکمیت دریایی، ارتقای ایمنی دریانوردی و توجه به محیط زیست دریایی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های سواحل مکران، اظهار کرد: از بندر جاسک به عنوان ظرفیت جدید بنادر در سواحل مکران استفاده خواهد شد و مطالعات در این رابطه در حال انجام است، بنابراین یکی از بنادر بزرگ کشور در سواحل مکران جانمایی می‌شود تا از ظرفیت‌های بندری به نحو مطلوب استفاده کنیم و در این رابطه باید دسترسی پسکرانه‌ای مناسبی برای جاسک در بخش جاده و ریل ایجاد شود.

وی درباره افزایش سهم ریل در بنادر کشور بیان کرد: در این حوزه اقدامات برجسته‌ای در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری صورت گرفته و تعامل بسیار مطلوبی با راه آهن وجود دارد.

راستاد اضافه کرد: در زمینه توسعه زیرساخت های ریلی در بنادر کشور قراردادی با مشاوران مطرح بین المللی منعقد شده است و مرحله دوم طرح جامع بنادر بازرگانی نیز مدنظر قرار گرفته که سهم قابل توجهی در توسعه زیرساخت‌های ریلی بنادر خواهد داشت. سازمان بنادر و دریانوردی دنبال سهم بیشتری از بازار حمل‌ونقل کانتینری در منطقه و بنادر کشور است.

سازمان بنادر و دریانوردی سواحل مکران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر