کد خبر: 669284 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هفته آینده تمهیدات و برنامه های سازمان راهداری برای جابه جایی زائران در ایام اربعین اعلام می شود، گفت: هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس گرفته نشده است و مذاکرات با شرکت ها برای تعیین نرخ ادامه دارد.

عبدالهاشم حسن نیا،‌ رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره احتمال افزایش قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین به مقصد شهرهای مرزی ایران و عراق، اظهار داشت: یک هفته دیگر جزئیات تهمیدات سازمان راهداری برای برگزاری سفرهای زائران به عراق را در ایام اربعین اعلام می کنیم.

وی ادامه داد: هنوز مذاکرات با شرکت های مسافری برای تعیین نرخ بلیت در این ایام ادامه دارد و تصمیمی برای قیمت بلیت اتوبوس نگرفته ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه الان زود است که بخواهیم درباره قیمت بلیت اتوبوس در این ایام اطلاع رسانی کنیم،‌ ادامه داد: بیش از یک ماه تا شروع سفرهای اربعین زمان وجود دارد تا برای این موضوعات تصمیم گیری کنیم.

حسن نیا با بیان اینکه مانند سنوات گذشته ناوگان حمل و نقل جاده ای آماده انجام جابه جایی زائران در ایام اربعین است، گفت: پیش بینی می کنیم که دو میلیون و 500 هزار زائر در ایام اربعین به عراق سفر کنندکه بخشی از این زائران با راه آهن و بخشی دیگر از دیگر هواپیما جابه جا خواهند شد اما مانند سال های گذشته بخش عمده ای تقریبا نزدیک به 90 درصد از زائران از طریق اتوبوس و حمل و نقل جاده ای عازم عراق خواهند شد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: چیزی حدود 15 هزار ناوگان اتوبوسی آماده جا به جایی زائران هستند.

بلیت اتوبوس زائران اربعین عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه وشهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر