کد خبر: 669099 A

رئیس HSE شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی:

با توجه به راه‌اندازی پالایشگاه‌های جدید میزان فلرینگ افزایش یافته که تلاش برای کاهش در این پالایشگاه‌ها نیز ادامه دارد و میزان فلرینگ فازهای جدید التحویل نیز به‌زودی کاهش می‌یابد.

علیرضا نجومی رئیس HSE، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران مجتمع گاز پارس جنوبی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، گفت: در بخش تجهیزات و ماشین‌آلات تا نیمه شهریور ماه بیش از 868 هزار و 824 ساعت کارکرد بدون حادثه فقط در مجموعه تعمیرات اساسی ثبت شده است که این یک رکورد محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در تعمیرات سال جاری حتی یک حادثه ناتوان کننده نیز نداشتیم، عنوان کرد: این آمار موفق در حالی ثبت شده است که رفع 73 درصد از پانچ‌های پالایشگاه‌های جدید التحویل توسط کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی صورت گرفته است.

نجومی با بیان اینکه هدف مجتمع بدون حادثه بودن، عدم آسیب به مردم و محیط زیست است، گفت: آمارهای سال‌های اخیر نشان می‌دهد که در تحقق این هدف کاملا موفق عمل کرده‌ایم.

وی در ادامه به تلاش همه پالایشگاه‌های مجتمع در راستای به صفر رساندن فلرینگ اشاره کرده و گفت: در بین سال‌های 87 تا 96 میزان فلرینگ پالایشگاه‌های قدیمی کاهش چشمگیری داشته است.

گفتنی است؛ این میزان در سال 96 برای فازهای یک تا ده 416 میلیون استاندارد متر مکعب بوده است.

نجومی خاطرنشان کرد: مطابق طراحی میزان فلرینگ در هفته برای این پالایشگاه‌ها 7 میلیون استاندارد متر مکعب در نظر گرفته شده که در سال گذشته از طراحی نیز گاز کمتری به فلر ارسال شده است.

به گفته وی؛ با توجه به راه‌اندازی پالایشگاه‌های جدید میزان فلرینگ افزایش یافته که این حرکت برای کاهش در  این  پالایشگاه‌ها نیز ادامه دارد و میزان فلرینگ فازهای جدید التحویل نیز به‌زودی کاهش می‌یابد.

استاندارد پارس جنوبی گاز محیط زیست مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر