کد خبر: 667888 A

مشاور معاون امورزراعت وزیر جهادکشاورزی گفت: براساس این مصوبه اجرای استاندارد اجباری کودهای شیمیایی به تصویب شورای عالی استاندارد رسید.

به گزارش ایلنا، ملازاده مشاور معاون امورزراعت وزیر جهادکشاورزی و عضو هیئت مدیره و معاون فنی و کنترل کیفی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اظهار کرد:  براساس این مصوبه اجرای استاندارد اجباری کودهای شیمیایی کلرور پتاسیم، سولفات پتاسیم، سولفات آمونیوم، اوره، سوپرفسفات تریپل، سوپرفسفات ساده و دی آمونیوم فسفات به تصویب شورای عالی استاندارد رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: ضابط اجرایی این مصوبه در استان های سراسر کشور سازمان جهادکشاورزی استان متبوع خواهد بود. کودهای مورد اشاره بیش از 95% کودهای مصرفی سالیانه ی کشور را با حجم بیش از سه میلیون تن در سال شامل می شود.

ملازاده افزود: اجرای این مصوبه نقش بسزایی در ارتقای کیفیت تغذیه ی خاک و گیاه و مغذی شدن غذای تولیدی در کشور دارد. این روند باعث می شود تا تولیدکنندگان و واردکنندگان واقعی کودهای شیمیایی بتوانند به فعالیت سالم خود درفضای مناسب پرداخته و تقویت شوند.

لازم به ذکر است؛ مصوبه‌ فوق با سه سال تحقیق، مطالعه و پی‌گیری‌های مستمر معاونت زراعت تدوین و درنهایت در شورای عالی استاندارد مصوب گردید.

باتوجه به این مصوبه از این پس کلیه تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان کودهای شیمیایی مورد اشاره موظف به رعایت استاندارد و درج علامت استاندارد روی بسته بندی کودهای تولیدی یا وارداتی موردنظر بوده و عدم رعایت آن موجب برخورد قانونی مراجع ذی ربط می‌گردد.

 

استاندارد کشاورزی معاون هیئت مدیره استاندارد اجباری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر