کد خبر: 661008 A

مدیرعامل شستا خبرداد؛

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) گفت: براساس آمار بانک مرکزی،شستا و شرکت‌های وابسته ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه کرده اند.

به گزارش ایلنا، مرتضی لطفی درجریان  بازدید از خبرگزاری فارس بمناسبت هفته دولت ضمن گرامیداشت جایگاه رفیع شهدای دولت گفت: صادرات شستا پارسال معادل با یک میلیارد و 200 میلیون دلار بود و امسال پیش بینی‌ها قریب به حجم دو میلیارد دلار است که در این روزها همه درآمدهای ارزی کسب شده در بازار توافقی ارز عرضه شده است.

مدیرعامل شستا افزود: ادغام  شرکت‌های شستا، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری غدیر هم اکنون کلید خورده و در انتظار امضای وزرای نفت و کار است.

وی از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی میان شستا و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برای تسهیل در فرایند ادغام این سه مجموعه سرمایه‌گذاری سخن گفت و افزود: تقریباً پیش‌نویس تفاهم نامه‌ای پیرامون این موضوع تهیه شده که امید می‌رود، محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی و  بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به زودی آن را امضا کنند.                                                                                                                                           

لطفی در مورد تمایل صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها برای خرید سهام شرکت‌های پتروشیمی وابسته به سرمایه‌گذاری غدیر و گسترش نفت و گاز پارسیان تصریح کرد: مقرر شده تمام کسانی که در حوزه پتروشیمی حصور دارند، در این فرایند مشارکت داشته باشند، منتهی بررسی بر سر تعامل صندوق بازنشستگی و سرمایه‌گذاری غدیر ادامه دارد.

مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه شفافیت و پاسخگویی در شستا نهادینه شده است  تصریح کرد خبرگزاری فارس با تلاش صادقانه نیروهای جوان و با انگیزه و سرلوحه قراردادن صداقت ، بیطرفی و توجه به منافع ملی و مردم بیش از پیش موفق باشد .

شستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر