کد خبر: 660357 A

به میزبانی نمایشگاه بین المللی تهران؛

بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران امروز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

به گزارش ایلنا، این نمایشگاه که با مجوز مرکز ملی فرش ایران و از سوی شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو برگزار می‌شود با حضور مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، مقامات اتاق بازرگانی ایران، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین مشارکت صدها شرکت تولید کننده و صادرکننده فرش از هر لحاظ( از نظر کمیت، کیفیت و تولید) بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان محسوب می شود. نمایشگاهی که در آن صدها شرکت و واحد تولیدی مناطق مختلف کشورمان، جدیدترین دستبافته‌های خود را از امروز تا نهم شهریورماه در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهند.

در بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران بیش از 670 شرکت تولیدی و صادراتی هنر- صنعت فرش دستباف کشور حضور و مشارکت دارند و گنجینه‌ای از قالی های دستباف، مهم‌ترین کالای فاخر ایرانی و آثار کم نظیر بافندگان و هنرمندان ایرانی را به نمایش گذاشتند.

در نمایشگاه فرش دستباف ایران؛ انواع فرش های دستباف مناطق مختلف ایران در اندازه ها و رنگ های مختلف، قالی و قالیچه، تابلو فرش های مختلف عرضه شده و فضایی بسیار متنوع و رنگارنگی را در معرض دید مخاطبان قرار داده است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

قرار است همزمان با برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران؛ چندین هیات بازرگانی و تجاری از کشورهای مختلف جهان با حضور در محل نمایشگاه، ضمن بازدید از تولیدات فرش دستباف کشورمان، با تولیدکنندگان و فروشندگان ایرانی وارد مذاکرات تجاری شوند.

همزمان با بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران که در آن علاوه بر تمرکز بر موضوع های تخصصی و صادراتی و همچنین فروش داخلی، در بخشی دیگر از بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران که در فضایی بالغ بر 50 هزار متر مربع و در 13 سالن نمایشگاهی برپا شد، بهترین فرش های عتیقه و معاصر کشورمان در معرض دید علاقه مندان قرارگرفته است.

افزایش صادرات در کنار فروش داخلی، معرفی ظرفیت های این بخش اقتصادی، برنامه ریزی برای حل مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت ، ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوریها و ظرفیت های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از امروز تا 9 شهریورماه هر روز از ساعت 10 تا 18 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.

نمایشگاه فرش دستباف ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر