کد خبر: 650458 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد؛

حسن فروهر گفت:با توجه به این بحران سوءاستفاده در این حوزه افزایش پیدا کرده و کدهای متخلف زیاد شده است. امروز واحدهایی که دیگر فعالیت ندارند باز هم با استفاده از کد خود مواد اولیه و Pet را دریافت می‌کنند اما به جای اینکه آن را تبدیل به بطری یا به تولیدکننده واقعی بفروشند آن را به دلالان با قیمت بالا می‌دهند.

یک فعال در حوزه تولید آب بسته بندی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص کاهش عرضه آب بسته بندی در تهران گفت: دلیل اصلی این کاهش گران شدن مواد اولیه Pet و قطع برق در هفته‌های گذشته است که سبب شده واحدهایی که آب تهران را تامین می‌کنند از برنامه عقب بمانند از طرف دیگر در چند ماه اخیر ما شاهد افزایش 400 درصدی قیمت مواد اولیه و کمبود آن در بازار بودیم که سبب شده بحران تقاضا به وجود آید.

حسن فروهر ادامه داد:‌ با توجه به این بحران سوءاستفاده در این حوزه افزایش پیدا کرده و کدهای متخلف زیاد شده است. امروز واحدهایی که دیگر فعالیت ندارند باز هم با استفاده از کد خود مواد اولیه و Pet را دریافت می‌کنند اما به جای اینکه آن را تبدیل به بطری یا به تولیدکننده واقعی بفروشند آن را به دلالان با قیمت بالا می‌دهند.

وی افزود: با توجه به این اتفاقات قیمت آب بسته بندی در سال جدید افزایش پیدا کرد اما اگر این روند افزایش قیمت‌ها ادامه داشته باشد و مسوولان، نظارتی بر روی بازار نکنند ما در آینده‌ای نزدیک چاره‌ای جز افزایش قیمت نخواهیم داشت.

فروهر گفت: مطابق اخباری که ما شنیدیم اعضای اتاق بازرگانی و تشکل های فعال در حوزه تولید مواد آشامیدنی نشست‌های خوبی با مسوولین وزارت صنعت داشته‌اند و امیدواری‌هایی وجود دارد تا قیمت مواد اولیه سیر نزولی به خود بگیرد؛ هرچند تاکنون این جلسات خروجی خاصی نداشته است. اما به نظر می رسد به زودی شاهد افزایش قیمت مجدد خواهیم بود.

افزایش قیمت صنعت مواد اولیه قطع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر