کد خبر: 641735 A

رئیس هیئت مدیره سندیکای برق:

رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با بیان اینکه وقتی قراردادهای مربوط به برق اجرایی نمی‌شود زیرساخت‌های این صنعت لطمه می‌خورد افزود: اگر با همین روال پیش برویم سال آینده بی‌برق خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علی بخشی رئیس هیئت مدیره سندیکای برق در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرایط کنونی کشور شرایط جنگ اقتصادی است، اظهار داشت: در تصمیم‌گیری کل نظام دولت همواره این شعار مطرح است که در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و بخش خصوصی سربازان خط مقدم هستند در این شرایط حداقل انتظار این سربازان که پیش روی دشمن قرار دارند این است که از پشت سر حمایت شوند چرا که ما باید هم نگران مقابل و هم نگران پشت سرمان باشیم.

وی افزود: تغییرات نرخ ارز و تغییر قیمت‌های مواد اولیه متاسفانه ما را در شرایطی برد که بخش خصوصی باید تاوان آن را پس بدهد اگر ارز و تامین کالا دچار مشکل می‌شوند.

بخشی با بیان اینکه ما در حال حاضر در وضعیت منفی اشتغالزایی قرار داریم تصریح کرد: صنعت برق یک صنعت زیرساختی و استراتژیک است در شرایط امروز جهان دو ساعت خاموشی تمام فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را تعطیل می‌کند. و این در حالی است که ما دو سال پیش مطرح کرده بودیم که این مسیر به سوی خاموشی است.

وی افزود: در این رابطه مباحث متعددی مطرح شد اما توجهی به آنها نشد، متاسفانه شرکت‌های زیادی در این چند سال از بین رفتند که شاید اگر نگاهی منصفانه به بخش خصوصی داشتیم این اتفاق‌ها نمی‌افتاد.

رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با بیان اینکه وقتی قراردادهای مربوط به برق اجرایی نمی‌شود زیرساخت‌های این صنعت لطمه می‌خورد افزود: اگر با همین روال پیش برویم سال آینده بی‌برق خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های نظارتی باید ورود پیدا کنند تا از زمین‌گیر شدن صنعت برق جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم راه حل منطقی پیدا کنیم تمام قراردادهای ما منتفی می‌شود ما شش سال کار کردیم تا این قراردادها به توافق برسند ولی اکنون می‌بینیم که هیچ کدام اجرا نشده است. اکنون صنعت برق روی لبه تیغ است و ما نمی‌توانیم خروج نیروگاه‌های برق‌آبی و افزایش مصرف برق را پاسخگو باشیم.

 

برق جنگ دولت صنعت هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر