کد خبر: 627966 A

معاون فناوریهای نوین بانک مرکزی باتکذیب صدور بخشنامه محدودیت تراکنش USSD از جانب بانک مرکزی و شاپرک، گفت: برخی بانکها با تصمیم خود اقداماتی را انجام داده‌اند که ارتباطی به بانک مرکزی و شاپرک ندارد.

به گزارش ایلنا؛ ناصر حکیمی افزود: بانک مرکزی هیچ بخشنامه‌ای در این زمینه صادر نکرده است.

وی با بیان اینکه، از نظر بانک مرکزی تراکنش کمتر از دو هزار تومان در بستر USSD امکان پذیر است، اظهار داشت: برخی از بانکها در این زمینه اقداماتی انجام داده‌اند که ارتباطی به بانک مرکزی و شاپرک ندارد.

دیروز اخباری در رسانه‌ها در خصوص بخشنامه جدید بانک مرکزی برای کد های USSD منتشر شده بود. در خبر مذکور آمده بود: بانک مرکزی ضوابط جدیدی در چارچوب کدهای دستوری تحت عنوان USSD تصویب و به بانک‌ها در جهت محدودیت استفاده از این سرویس ابلاغ کرده و از هر کارت بانکی برای تراکنش‌های در بستر USSD فقط یک بار در روز می‌توان استفاده کرد.

در ادامه این خبر که ازجانب معاون فناوری های بانک مرکزی تکذیب شد، آمده بود ، بر اساس ضوابط جدید بانک مرکزی، هر کارت بانکی فقط یکبار در روز برای خرید شارژ، بسته‌های اینترنت یا پرداخت قبض قابل استفاده است و در صورت نیاز به تراکنش برای خرید شارژ و غیره برای بار دوم نیاز باید از کارت بانکی دیگری استفاده شود.

اینترنت بانک مرکزی رسانه فناوری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر