کد خبر: 609972 A

یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی:

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی‌کشوری از انجام ۲۹هزار و ۱۸۱ پرواز در عملیات نوروزی امسال خبرداد.

به گزارش ایلنا، رضاجعفرزاده با بیان اینکه عملیات نوروزی امسال از ۲۴ اسفندماه ۹۶ آغاز و تا ۱۵ فروردین ۹۷ ادامه داشت، گفت: در ایام نوروز امسال ۲۹۱۸۱ پرواز از ۶۴ فرودگاه کشور ظرف ۲۰ روز انجام شد، که در طول طرح پروازهای نوروزی جمعاً ۳ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۴۳۵ مسافر از طریق فرودگاه های کشور جابه‌جا شدند.

وی با بیان اینکه در مدت مذکور ۲۲ هزار و ۷۵۰ پرواز داخلی و ۶۴۳۱ پرواز خارجی انجام شده است افزود: تلاش روابط عمومی ها برای اطلاع رسانی به موقع و پاسخگویی روسای ایستگاه‌ها در ترمینال‌ها به گونه ای بود که در این ایام شکایات و نارضایتی ها به جز مواردی اندک با توجه به حجم بالای پروازها به طور قابل توجهی کاهش یافت.

جعفرزاده اظهارداشت: همچنین ۲میلیون و ۶۲۸ هزار و ۴۲۰ مسافر در پروازهای داخلی و ۹۶۶ هزار و ۱۵ مسافر در پروازهای خارجی اعزام و پذیرش شدند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه این پروازها توسط ۱۴ شرکت هواپیمایی داخلی و ۴۵ شرکت خارجی  انجام شده است، گفت: در عملیات نوروزی صورت گرفته بیش از ۲۰۰ بازرسی از ناوگان هوایی در فرودگاههای پر ترافیک کشور به عمل آمد.

وی، الزام سازمان هواپیمایی کشوری به استقرار ناوگان پشتیبان در فرودگاهها، الزام شرکت ها به ساماندهی و مدیریت فروش بلیت هواپیما، تعیین دامنه نرخ بلیت پروازها و اطلاع رسانی به سازمان های نظارتی، نظارت و بازرسی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و برخورد با واحدهای مختلف، پایش و رصد سایت‌های فروش بلیت، اقدامات حین پرواز همچون حضور مستقیم مدیران و کارشناسان موظف سازمان، انجام و نظارت و بازرسی از فرودگاهها و شرکت های خدمات هندلینگ، صدور مجوزها و گواهینامه‎های فوریتی و فوق العاده، بازرسی و رسیدگی از وضعیت ارائه خدمات به مسافران را  از جمله اقدامات ستاد مدیریت پروازهای نوروزی، قبل از آغاز عملیات عنوان کرد.

جعفرزاده در پایان گفت: با هماهنگی‌های بوجود آمده قبل از آغاز پروازها، انسجام عملیاتی شرکت های هواپیمایی، همچنین تلاش بی وقفه و مستمر نیروهای امنیتی و انتظامی، حراست و گمرک در توفیق انجام این پروازها قابل تقدیر بوده است.

 

 

سفرهای نوروزی سازمان هواپیمایی کشور سفر هوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر