کد خبر: 592000 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اراک مطرح کرد:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۷ هزار و ۹۲۸ واحد تولیدیزدر سطح کشور موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید در مجموع به ارزش ۱۲ هزار و ۵۲۳ میلیارد تومان از سیتسم بانکی شده اند.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری پس از جلسه اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگاران با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: مردم بار دیگر با حضور در صحنه، هنرنمایی بزرگ و خلق حماسه در ۲۲ بهمن ماه موجب سربلندی نظام جمهوری اسلامی، وحدت و یکپارچگی ملی، سرافرازی کشور و رقم زدن آینده ای بهتر برای همه مردم ایران شوند.

وی با اشاره به برنامه های سفر خود به استان مرکزی، تصریح کرد: نزدیک به ۲۰ واحد صنعتی و معدنی را مورد بازدید قرار دادیم و علاوه بر ۲۵ هزار میلیارد طرح های افتتاحی در دهه فجر، ۱۴ طرح صنعتی با ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

شریعتمداری با اشاره به موفقیتهای چشمگیر استان مرکزی، گفت: این استان علیرغم همه مشکلات و محدودیتها در برخی واحدهای صنعتی بزرگ، اما ‌در حوزه صادرات غیرنفتی توانسته بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی صدور جوازهای تاسیس در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در استان مرکزی، افزود: امسال واحدهای مورد بهره برداری این استان نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۱۷ درصدی داشته است.

شریعتمداری با بیان اینکه نزدیک به ۴۱ هزار و ۶۸۵ واحد در سطح کشور برای دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت نام کرده اند، ادامه داد: ۱۷ هزار و ۹۲۸ واحد در سطح کشور موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید در مجموع به ارزش ۱۲ هزار و ۵۲۳ میلیارد تومان از سیتسم بانکی شده اند.

وی اضافه کرد: در استان مرکزی یک هزار و ۵۵۵ واحد برای دریافت تسهیلات ثبتنام کردند که به ۸۵۱ واحد ۶۸۱ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

 

 

۲۲ بهمن اقتصاد مقاومتی صادرات غیرنفتی صنعت معدن و تجارت وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر