کد خبر: 569411 A

معاون وزیر کشاورزی خبر داد:

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان مشکلی در زمینه تامین تضامین بانکی ندارند.

به گزارش ایلنا، عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت در حاشیه مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه تخصصی صنایع و ماشین‌الات کشاورزی، نهاده‌ها، ابیاری، آبرسانی، دام، طیور، شیلات، آبزیان و دامپزشکی در خرم آباد اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که کشور در حوزه آب دارد اقدامات خوبی در زمینه آبیاری انجام و در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

وی با اظهار رضایت از سیستم ماشین‌های کشاورزی با کارنده‌های مستقیم و خاک‌ورزهای مرکب، گفت: در زراعت گندم کشت مستقیم انجام شده که قابل تحسین است و به شرکت‌های بخش خصوصی ارائه دهنده تجهیزات، ادوات و لوازم کشاورزی امیدواریم شدیم.

کشاورز با بیان اینکه تجهیزات ارائه شده در نمایشگاه با نیاز کشاورزان تطابق دارند، گفت: کشاورزان باید بیایند و از نزدیک با این شرکت‌ها در ارتباط باشند تا در نهایت منجر به عقد قرارداد بین آنان شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از نکات برجسته نمایشگاه به سیستم سم‌پاشی هوشمند اشاره کرد و ادامه داد: این نمایشگاه به خوبی برگزار شد و شرکت‌های خصوصی حضور فعالی در آن داشتند.

وی با اشاره به سختگیری بانک‌ها در مورد تضامین بانکی کشاورزان بیان کرد: در این رابطه هیچ مشکلی برای کشاورزان وجود ندارد و اگر فردی به مشکل برخورد ابتدا با بانک در میان بگذارد و چنانچه مرتفع نشد مراتب را به سازمان و وزارت اطلاع‌رسانی کند.

کشاورز با بیان اینکه بانک کشاورزی همکاری خوبی با زارعین دارد، خاطرنشان کرد: این بانک در رابطه با پرداخت پول گندم که با تاخیر مواجه شد بدون هیچ کامزدی اعتبار برای خرید بذر، کود، سم و خدمات ماشینی کشت پائیزه درنظر گرفت و عملکرد خوبی داشت.

 

بانک بانک کشاورزی ضامن عباس کشاورز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر