کد خبر: 555088 A

معاون علمی رییس‌جمهور در دیدار با وزیر صنعت:

معاون علمی و فناوری رییس جمهور استارتاپ‌ها را پایه‌گذار حوزه جدیدی در ارائه خدمات همچون توزیع محصولات غذایی دانست که این ورود گام بزرگی برای حل مشکلات جامعه است.

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری در نشست مشترک با محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه استارتاپ‌ها حوزه جدیدی در ارائه خدمات ایجاد کرده‌اند، اظهار کرد: با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت شرکت‌های دانش بنیان و فناور در حوزه توزیع کالا می‌توانند اتفاق‌های خوبی را رقم بزنند و به پلت فرمی برای تنظیم بازار تبدیل شوند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور حضور شرکت‌های دانش بنیان در حوزه توزیع کالا را اتفاقی مناسب دانست و ابراز کرد: بوروکراسی اداری و سیستم تأمین مالی دو مشکل شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کارهای فناورانه است که باید مورد توجه بیشتری قرار گرفته و برای رفع آن اقداماتی انجام شود. در دو سال گذشته شاهد سرمایه‌گذاری قابل توجهی در استارتاپ‎های خدماتی هستیم که این مسئله نشان دهنده توسعه فعالیت شرکت‌های فناور خدماتی است.

رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت‌های فناور گفت: کاهش هزینه‌ها و ورود فناوری روز دنیا به صنایع دو مزیت استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوین است. در کشورمان نیز با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو می‌توان فعالیت‌های خوبی برای حل مشکلات زیست محیطی انجام داد.

ستاری وضعیت شرکت‌های دانش بنیان و فناور در حوزه فناوری مانند بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: این شرکت‌های فناور ممکن است زمان طولانی‌تری برای شکوفایی اقتصادی نیاز داشته باشند، اما همانطور که شاهد هستیم توانسته‌اند گام‌های بزرگی همچون صدور دارو به روسیه را بردارند.

وی همچنین انجام پروژه‌های ویژه همچون تولید خودروی برقی و اینترنت اشیاء را با محوریت بخش خصوصی در دستور کار معاونت علمی اعلام کرد.

در پایان نشست قرار شد کمیته مشترکی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای رسیدن به نقشه راه و زبان مشترک و نظام‌مند کردن همکاری‌ها تشکیل و پیگیری شود.

انتهای پیام/
سورنا ستاری محمد شریعتمداری‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر