کد خبر: 539755 A

رئیس هیات عامل ایمیدرو بیان کرد:

مهدی کرباسیان گفت: امروز معدن در اولویت کار دولت است و رئیس جمهور نیز در سخنرانی‌های خود در این بخش سیاست‌هایی تعیین کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصای ایلنا، صبح امروز رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو در نشست هم‌اندیشی نقشه راه معدن و صنایع معدنی در دولت دوازده گفت: از سال 93 تاکنون 250 هزار کیلومتر مربع اکتشاف معدنی صورت گرفت که از این میزان 63 هزار کیلومتر مربع در استان سیستان و بلوچستان انجام گرفته است.

مهدی کرباسیان ادامه داد: 15 هزار کیلومتر مربع از این اکتشافات در نواحی مرزی و عرض 20 کیلومتر است و این امر نشان می‌دهد که ما برنامه خوبی برای سرمایه‌گذاری در این مناطق داریم.

معاون وزیر صنعت افزود: در هماهنگی با سازمان زمین‌شناسی مقرر شد نقشه‌های زمین‌شناسی با مقیاس یک‌شصت‌هزارم تا پایان مهر چاپ شود که امری مهم برای سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار است.

وی افزود: شرکت‌های خارجی که به ایران می‌آیند مهم‌ترین اولویت‌شان همکاری در حوزه معدن و صنایع معدنی است. ضمن این که از ظرفیت‌های فراوان داخلی نیز برخورداریم به همین جهت باید از این فرصت تاریخی کمال استفاده را ببریم.

وی ادامه داد: چین با سرمایه‌گذاری در این حوزه توانست سهم 12 درصدی این کشور را در مدت 20 سال به 50 درصد از صنایع معدنی ببرد.

کرباسیان تصریح کرد: امروز معدن در اولویت کار دولت است و رئیس جمهور نیز در سخنرانی‌های خود در این بخش سیاست‌هایی تعیین کرده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو بر لزوم افزایش سرمایه صندوق بیمه معدن و افزایش فعالیت آن تاکید کرد تا به کمک آن بتوان ریسک فعالیت‌های معدنی را کاهش داد.

وی در پایان گفت: دولت در نظر دارد برای کمک به اکتشاف و فرآوری معادن کوچک، تسهیلاتی بالغ بر چهار درصد اعطا کند که با اجرایی شدن آن انتظار داریم جهش خوبی در بخش معدنی کشور صورت بگیرد.

دولت رئیس جمهور سرمایه معدن سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر