کد خبر: 528705 A

عضو هیئت مدیره انجمن صنعت شیشه در گفت‌وگو با ایلنا:

شرکت شیشه همدان در سال 1354 تاسیس و در سال 1361 به بهره برداری رسید.

خسرو  فخیم هاشمی مدیرعامل شرکت شیشه همدان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت: در این شرکت روزانه 130 تن و سالانه مجموعا 75 هزار تن با 2 کوره ظرفیت تولید داریم. به دلیل وجود محدودیت‌های تولیدی فقط 20% از تولیدات خود را صادر کردیم که کشورهای آسیای میانه، عراق و افغانستان جزو کشورهایی بودند که به آنها صادرات داشتیم.

این عضو هیئت مدیره انجمن صنفی صنعت شیشه افزود: با افزایش تعرفه‌های گمرکی ترکیه در خصوص صادرات شیشه‌های جام، مشکلات و موانعی برای صادرات این کالا  ایجاد شده است. در حالی که شرکت‌های ایرانی با فراهم کردن بستر مناسب و اعطای امتیازهایی به خصوص در صنف بلور، به راحتی می‌توانند کالاهای خود را در فروشگاه‌های ایران عرضه کنند که ما در  انجمن با  همکاری وزارت صنعت و معدن و تجارت، پیگیری های لازم را در این خصوص انجام می‌دهیم.

وی در خصوص تولیدات شرکت شیشه همدان افزودند: ما کالای واسطه ای تولید می کنیم که  مورد نیاز صنایع غذایی و نوشابه سازی است. کالایی که هم از نظر سلامت و بهداشت و هم از لحاظ زیست محیطی بهترین نوع بسته بندی است.

فخیم هاشمی ادامه داد: با برگزاری همایش ها، کنفرانس ها و انتشار مقالات در نشریه ها در صدد آگاه سازی عمومی در خصوص استفاده از بسته بندی های شیشه ای در صنایع غذایی هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام مواد اولیه صنعت شیشه در ایران موجود است و ما به هیچ عنوان واردات مواد اولیه را نداریم. می‌توان صنایع کانی و فلزی را به نحوی توسعه داد که صنعت شیشه به  بهترین صنعت صادرات ایران تبدیل بشود.

سلامت صنایع غذایی مشکلات نوشابه گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر