کد خبر: 511225 A

معظمی در پاسخ به ایلنا عنوان کرد:

مدیرعامل ایدرو گفت: آقای نعمت زاده ٤ جلسه برای تعیین قیمت پژو ٢٠٠٨ گذاشت و بحث‌های زیادی صورت گرفت اما به هر حال ایران‌خودرو یک مجموعه خصوصی است و در نهایت تصمیم را آنها خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منصور معظمی، مدیر عامل ایدرو صبح امروز در نشست خبری در پاسخ به خبرنگار ایلنا، در خصوص اعتراضات به قیمت پژو ٢٠٠٨ و نحوه دریافت پیش پرداخت و ثبت نام آن گفت: در جریان این ثبت نام بی سلیقگی شد.

وی ادامه داد: آقای نعمت زاده ٤ جلسه برای تعیین قیمت این خودرو گذاشت و بحث‌های زیادی صورت گرفت اما به هر حال ایران‌خودرو یک مجموعه خصوصی است و در نهایت تصمیم را آنها خواهند گرفت.

معظمی در خصوص اضافه دریافت مبلغ پیش فروش گفت: سازمان حمایت در این خصوص اطلاعیه داده که مبلغ  ٥٠ درصد نیست ضمن آنکه این سازمان مجوز لازم را برای پیش فروش داده بود. اما به هر حال در این مورد بی سلیقگی رخ داده اما در مورد خودرو تولیدی رنو به طور حتم این اتفاق نخواهد افتاد

وی در پاسخ به دیگر سوال ایلنا در خصوص زمان امضا قرار داد رنو گفت: به طور حتم این قرارداد در دولت یازدهم امضا خواهد شد.

معظمی در این نشست خبری که به مناسبت پنجاهمین سالروز تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شد، اظهار داشت: ایدرو به عنوان یک سازمان دولتی که ۵۰ سال پیش تاسیس شده، منشا خدمات بسیاری در کشور بوده است.

رئیس هیات عامل سازکان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاکید کرد : فلسفه تاسیس ایدرو کمک به صنعتی شدن کشور است تا پس از ایجاد صنایع آنها را به بخش خصوصی واگذار کند.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه ایدرو بنای بنگاه داری ندارد، تصریح کرد: تاکنون ۲۵۰ طرح از سوی ایدرو در کشور ایجاد شده و با پیاده سازی اصل ۴۴ قانون اساسی در حال واگذاری به بخش خصوصی است.

معظمی افزود : ایدرو ۱۸ طرح را در دست اجرا دارد که از این تعداد ۱۷ طرح با مشارکت بخش خصوصی است و تنها یک طرح سهم ۱۰۰درصدی به ایدرو تعلق دارد.

به گفته رئیس هیات عامل ایدرو مجموع سرمایه گذاری این طرح ها ۶۰هزار میلیارد ریال است که اشتغال زایی حدود ۸ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: تولید توربین های گازی کلاس اف، طرح گیربکس اتوماتیک خودرو در زنجان، طرح الیاف شیشه در مرند، کارخانه تولید لاستیک زابل، کارخانه تولید تایر لرستان، طرح بیواتانول سوختی کرمانشاه، طرح غشا ممبران، فاز دوم کارخانه بافت بلوچ، ایجاد ۲ منطقه ویژه اقتصادی در گرمسار و جهرم ، قرارداد رنو و طرح جاسک- گواتر برنامه های امسال ایدرو است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نیاز صنایع به حمایت های جدی دولت گفت: بیشترین جذب سرمایه گذاری خارجی جذب بخش صنعت شده و موجب پیشرفت و حرکت رو به جلو این بخش مهم اقتصادی شده است اما هنوز حال صنعت خوب نیست و نیاز به حمایت های بیشتر دولت دارد.

منصور معظمی اظهار کرد: امیدوایم مجلس شورای اسلامی تکلیف سازمان توسعه‌ای را مشخص کند و دولت بدهی خود را به این سازمان‌ها بپردازد. حدود ۲۲۵۰ میلیارد تومان بدهی دولت به ایدروست که امیدواریم بخشی از این منابع اختصاص یابد تا طرح‌های مورد نظر پیگیری شود.

وی بیان داشت: پس از برجام بیشترین میزان سرمایه گذاری کشور در بخش های صنعت و معدن به انجام رسیده و بر این اساس، برجام راه را برای بخش صنعت و معدن در استفاده از منابع مالی خارجی فراهم کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در دولت یازدهم ۸٫۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در قالب ۱۷۲ طرح به تصویب رسید که تاکنون ۵٫۵ میلیارد دلار آن اجرایی شده است و امروز شاهد افزایش تولیدات در آهن، فولاد، فرش ماشینی، محصولات پتروشیمی و …هستیم.

وی با اشاره به حضور بخش خصوصی در ۹۰ درصد پروژه های صنعت و معدن کشور، یادآوری کرد: پارسال ۱۷۰ هزار میلیارد ریال منابع در قالب تسهیلات بانکی در اختیار واحدهای صنعتی و کشاورزی قرار گرفت و ۲۴ هزار واحد تولیدی از این منابع استفاده کردند.

معظمی اضافه کرد: برای امسال نیز ۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.

ایران ایران خودرو پژو دولت قیمت گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر