کد خبر: 498722 A

مدیر عامل آبفای تهران اعلام کرد:

پرورش گفت: در ابتدای دولت یازدهم 500 هزار مترمکعب در روز شبکه فاضلاب اجرا شده بود که این رقم در پایان دولت یازدهم به 900 هزار مترمکعب و در دولت دوازدهم به 2 میلیون و 400 هزار مترمکعب در شبانه‌روز خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد پرورش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس گفت: این تصفیه‌خانه در قالب اقتصاد مقاومتی و با هزینه 840 میلیارد تومان  به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: پروژه تصفیه خانه فاضلاب پردیس 685 کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب تهران است و پروژه بعدی نیز تصفیه‌خانه پیشوا است که آماده بهره‌برداری تا پایان دولت یازدهم است.

پرورش افزود: همچنین ظرف یک ماه آینده فاز اول تصفیه‌خانه پیشوا و اسلامشهر و همچنین پروژه قمربنی‌هاشم به بهره‌برداری خواهد رسید و به این ترتیب کیفیت آب جنوب تهران پایدار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با اشاره به اینکه شهر پردیس برای 500 هزار نفر بارگذاری می شود افزود: در هر منطقه‌ای که مسکن مهر وجود داشته باشد انشعاب آب ظرف 48 ساعت در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

پرورش گفت: در حال حاضر 74 درصد پروژه شبکه فاضلاب تهران انجام شده و فقط منطقه 22 باقی مانده است.

وی در ادامه اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم 500 هزار مترمکعب در روز شبکه فاضلاب اجرا شده بود که این رقم در پایان دولت یازدهم به 900 هزار مترمکعب و در دولت دوازدهم به 2 میلیون و 400 هزار مترمکعب در شبانه‌روز خواهد رسید.

وی همچنین یادآور شد: پروژه ملارد، مسکن مهر صفادشت و جنوب تهران از جمله پروژه‌هایی هستند که در دولت دوازدهم به بهره‌برداری خواهند رسید.

پرورش خاطرنشان کرد: قرار بر این است که 16 مدول در 11شهر انجام شود که 600 میلیون یورو از طریق وام و 600 میلیون یورو نیز خودمان سرمایه‌گذاری خواهیم داشت و به این ترتیب 3 میلیون و 700 هزار نفر تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

 

اسلامشهر دولت شرکت آب و فاضلاب مسکن مهر یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر