کد خبر: 489538 A

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران خبر داد:

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: یکی از اهداف مدنظر ما به منظور حفظ و صیانت از حریم و بستر رودخانه های کشورجلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و در کنار آن توسعه گردشگری است.

به گزارش ایلنا، "محمد حاج رسولی‌ها" در نشست مشترک مدیران دفاتر حقوقی و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل بخش آب کشور که امروز (یکشنبه 24 اردیبهشت 1396) به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، گفت: مباحث وزارت نیرو مبتنی بر برنامه است که با توجه به ظرفیت‌های موجود و اقدامات صورت گرفته، تلاش کردیم برنامه‌های تدوینی ما نیز متناسب با برنامه‌های وزارت نیرو باشد.

وی با اشاره به نام گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی تولید، اشتغال از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد: با توجه به آغاز برنامه ششم توسعه از سال 96، اقداماتی متناسب با تحقق شعار امسال نیز برنامه ریزی شده است.

حاج رسولی‌ها تصریح کرد: طرح مهندسی رودخانه‌های کشور یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما طی برنامه ششم است و بنا بر این است که در کنار آن بحث گردشگری را نیز توسعه دهیم.

وی با تاکید بر اینکه درهمه مباحث به ویژه مسائل مهندسی رودخانه باید با سایر دفاتر همچون مطالعات پایه، انفورماتیک و حقوقی تعامل صورت گیرد، گفت: پس از تقویت تعاملات درونی، لایه بعدی تعاملات بیرونی و همکاری با سایر سازمان‌های مربوطه است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به وقوع سیلاب‌های اخیر در کشور بیان کرد: در سال گذشته تدوین نظام نامه مهندسی رودخانه‌ها آغاز شده است که باید هنگام عملیاتی کردن آن به نکاتی همچون تسریع در اجرای پروژه‌های نیمه تمام تعیین حریم بستر توجه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قوانین ما مشخص است؛ اما نحوه پیاده‌سازی قانون باید از طریق دفاتر حقوقی شرکت‌ها تعیین شود.

 

 

اشتغال ایران گردشگری وزارت نیرو نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر