کد خبر: 466147 A

رئیس امور بیمه شرکت ملی نفت‌کش در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

رئیس امور بیمه و دعاوی شرکت ملی نفتکش گفت: زمانی که ما نمی‌توانستیم از کلوب های IGA پوشش بگیریم و محدودیت ورود به مقاصد صادرات نفت داشتیم، شرکت‌های بیمه گر ایرانی نیاز ما را برطرف می کردند.

شهرام فرحبد، رئیس امور بیمه و دعاوی  شرکت ملی نفتکش در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا ‌درباره اینکه آیا در حال حاضر نفتکش های ایرانی تحت پوشش شرکت های بیمه‌گر آمریکایی قرار دارند یا خیر، گفت: اگر به برجام رجوع کنیم می بینیم که آمریکایی ها حق ورود به هر گونه کسب و کار و تجارت را با ایرانی ها ندارند.

وی خاطرنشان کرد: خزانه داری امریکا باید اجازه دهد تا بیمه گران امریکایی حضور داشته باشند که این اجازه داده نشده بنابراین بخش هایی که تحت پوشش بیمه گران امریکایی بود با بیمه گران اتکایی غیر امریکایی جایگزین شد. 

فرحبد تصریح کرد: در حال حاضر از برخی کلوب های بیمه P&I که به آنها کلوب های عضو IGA گفته می شود نفت‌کش‌های ایرانی را بیمه می کنند زیرا بدون عضویت در این کلوب ورود به بازارهای بین المللی مشکل است.

وی درباره حضور شرکت‌های بیمه گر ایرانی برای پوشش بیمه‌ای نفتکش‌ها اظهار داشت: در حال حاضر شرکت‌های بیمه گر ایرانی مثل بیمه متقابل کیش و قشم  در بیمه نفتکش ها حضور دارند و زمانی که ما نمی‌توانستیم از کلوب های IGA پوشش بگیریم و محدودیت ورود به مقاصد صادرات نفت داشتیم ، نیاز ما را برطرف می کردند.

رئیس امور بیمه و دعاوی شرکت ملی نفتکش یادآور شد: در زمان تحریم نفتکش های ایرانی بیشتر تمرکز ما روی کشورهای چین، هند و سریلانکا بود اما در حال حاضر به دیگر کشورها نیز از جمله هلند و اسپانیا هم نفت ارسال می کنند.

پوشش تجارت شرکت های بیمه صادرات نفت کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر