کد خبر: 461558 A

دبیر انجمن قطعه‌سازان در گفت‌وگو با ایلنا:

دبیر انجمن قطعه‌سازان گفت: در صنعت قطعه‌سازی باید ظرف مدت 3 سال، سه میلیارد یورو به اضافه 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ثابت صورت بگیرد تا بتوانیم نیاز کیفی خودروسازان جدید را تامین بکنیم.

دبیر انجمن قطعه سازان همگن در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مورد فعالیت‌های بین‌المللی یکساله قطعه سازان اظهار داشت: ما در این یکسال اخیر توانستیم قراردادهای جوینت ونچر، اعطای لایسنس و انتقال تکنولوژی داشته باشیم که بیشتر با قطعه‌سازان آلمانی، فرانسوی و ترک بود و بزرگ‌ترین قرارداد را با فرانسوی‌ها داشتیم.

آرش محبی ادامه داد: در مجموع سه تفاهم نامه جوینت ونچر با فرانسوی‌ها امضا شد که در صورت اجرایی شدن سرمایه‌گذاری در حدود  300 میلیون یورو در صنعت قطعه سازی رخ می دهد. یکی از دلایل ارتقای کیفی قطعه‌سازان که امروز شاهد آن هستیم، مرهون همین قراردادهای مشترک است.

وی در خصوص رعایت مصوبه وزارت صنعت مبنی بر لزوم استفاده خودروسازان از 40 درصد قطعات تولید داخل اظهار داشت: مذاکرات و پیشرفت‌های فیزیکی خودروسازان مشترک به اندازه مذاکره با قطعه‌سازان داخلی نیست. این در حالی است که شروط چهارگانه وزارت صنعت تصریح می‌کند که حداقل 40 درصد قطعات خودروهای تولیدی، باید ساخت داخل باشد.

محبی تصریح کرد: به دیگر خودروسازان مانند کرمان خودرو مهلت داده شد که تا در یک بازه زمانی مشخص استفاده از قطعات قطعه‌سازان داخلی را  24 درصد به 30 درصد برسانند.

وی ادامه داد: ما در انجمن قطعه‌سازان همگن برآورد کردیم که در صنعت قطعه‌سازی باید ظرف مدت 3 سال، سه میلیارد یورو به اضافه 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ثابت صورت بگیرد تا بتوانیم نیاز کیفی خودروسازان جدید را تامین بکنیم.

سرمایه سرمایه گذاری قطعه سازان قطعه سازی صنعت قطعه سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر