کد خبر: 461431 A

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کردستان خبر داد : بیش از ۹۵ میلیون و ۶۰۰هزار لیتر سوخت در بین بهره‌برداران بخش کشاورزی کردستان توزیع شده است.

به گزارش ایلنا، فریدون یاسمی در دهمین جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که با حضور مدیران و کارشناسان ادارت عضو و جهاد کشاورزی در پخش منطقه کردستان تشکیل شد، اظهار کرد: سهمیه سوخت یارانه‌ای براساس مصوبه دولت و پارامترهای تدوین شده‌ای در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: سهمیه سوخت بخش کشاورزی براساس سطح زمین زیر کشت و تعداد ادوات کشاورزی به استان‌ها اختصاص داده می‌شود.

یاسمی با اشاره به اجرای طرح راستی آزمایی ادوات کشاورزی که توسط کارشناسان این منطقه در سطح روستاهای استان انجام شده، افزود : با اجرای طرح راستی آزمایی ادوات کشاورزی در استان کردستان و حذف ۲۵۰۸ دستگاه تراکتور صرفه جویی هفت میلیون و ۹۳۸ هزار لیتر نفتگاز( سالیانه ) را در پی داشته است .

وی افزود : تامین و توزیع مطلوب سوخت بخش کشاورزی استان یکی از رسالت های این شرکت است که خوشبختانه با برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته با سازمان جهاد کشاورزی استان این مهم به نحو مطلوبی صورت پذیرفته است.

یاسمی از توزیع بیش از ۹۵ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر سوخت در بخش کشاورزی استان خبر داد و بیان داشت: از این مقدار ۶۸ میلیون لیتر آن جهت ادوات کشاورزی و مابقی جهت مرغداری ها و سایر بهره برداران بخش کشاورزی توسط ۴۴۳ فروشندگی در سطح روستاها و تعدادی از جایگاه های عرضه سوخت در استان به کشاورزان تحویل می‌شود.

یاسمی خاطرنشان کرد: اختصاص سوخت یک میزان به کشاورزانی که سطح مزارع متفاوتی دارند صحیح نیست و این مطلب دارای اشکالات زیادی است.

 

استان کردستان بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر