کد خبر: 461303 A

جویشگر بومی طی ٥ سال آینده به عنوان برترین مجموعه خدمات اینترنتی کشور معرفی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، امیرعلی خیراندیش مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص جذب و بهره‌مندی از شبکه نخبگان کشور، طراحی برای آماده‌سازی بستر کسب‌وکارهای اینترنتی از طریق موتور جستجو، رونق بخشیدن به مشاغل غیر اینترنتی از طریق تقویت سرویس هدفمند کسب و کار، همچنین تعامل با سازمان‌های دولتی و همکاری با مجموعه‌های غیرانتفاعی و استارت آپ‌ها پیش‌بینی می‌شود ظرف ٥ سال آینده جویشگر بومی کشورمان به عنوان برترین مجموعه خدمات اینترنتی کشور معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه برترین برندهای دنیا در حوزه فناوری اطلاعات هستند افزود: موسسه Interbrand به عنوان صاحب‌نظر در عرصه‌ استانداردهای برندسازی و ارزش‌گذاری بر روی برند در جهان، لیست 100 برند برتر و ارزشمند سال 2016 را اعلام کرد که طی آن مشخص شد در بین 10 برند برتر، 60 درصد از برترین برندهای جهان متعلق به حوزه فناوری اطلاعات است و این مبین پویایی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

وی با بیان اینکه Apple و Google به ترتیب در بالاترین جایگاه در رده‌بندی برترین برندهای 2016 قرار گرفته‌اند؛ گفت: میزان ارزش برند Google، برای امسال 94.2 میلیارد دلار تخمین زده شده که نشان‌دهنده میزان درآمدزایی و گردش مالی این موتور جستجوگر است.

خیراندیش اشتغال‌زایی را یکی دیگر از زوایای پنهان موتورهای جستجو دانست و افزود: گوگل به طور مستقیم بیش از 54 هزار پرسنل دارد و به طور نمونه در بریتانیا حدود 210 هزار شغل به‌طور مستقیم و غیرمستقیم توسط گوگل ایجاد شده است.

وی ادامه داد: جستجوگرها ظرفیت نامحدودی در اشتغال‌زایی دارند که اگر مسئولان و مردم به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند می‌توان ده‌ها هزار شغل را با تکیه بر جستجوگر بومی در کشور راه‌اندازی کرد و دغدغه اشتغال را مرتفع کرد.

مدیر اجرایی جستجوگر بومی پارسی جو خاطرنشان کرد: این جویشگر علاوه بر نیازهای داخلی پتانسیل اشتغال‌زایی در سایر کشورهای فارسی‌زبان از طریق ارائه خدمات جستجو به این کشورها را دارد.

 

 

دلار فناوری اطلاعات فناوری اطلاعات و ارتباطات کسب و کار گوگل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر