کد خبر: 422042 A

معاون برنامه‌ریزی آبفای کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: قانع گفت: با توجه به چالش منابع آبی، به موضوع افزایش جمعیت تهران باید در سطح حاکمیت پرداخته شود.

علی اصغر قانع، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره این که حجم منابع آب تهران پاسخگوی میزان جمعیت این کلان شهر نیست، گفت: ما در تهران تقریبا تمام منابع آبی را که برای شرب متصور بوده و قابلیت بهره برداری داشته، منتقل کردیم و یا در حال مطالعه و اجرا هستیم.

وی افزود: مسئولین مرتبط با حوزه جمعیت و آمایش سرزمین باید به گونه‌ای عمل کنند که یک حدی برای توسعه محدوده حوزه شهری تهران پیش بینی کنند که یکی از عوامل محدود کننده این توسعه می‌تواند حول محور آب باشد.

قانع با بیان این که آب باید یکی از عوامل تعیین کننده حد و مرز اسکان جمعیت در همه شهرها باشد، تصریح کرد: به دلیل محدودیت و چالش‌هایی که به لحاظ تامین منابع آبی وجود دارد به سختی می‌توان کلان شهر تهران را با این میزان جمعیت اداره کرد.

وی با ابراز تاسف از عدم هماهنگی و تعامل لازم جهت کنترل جمعیت تهران خاطرنشان کرد: فراتر از یک وزارت خانه باید به این موضوع پرداخته شود و به نوعی خود دولت و حتی حاکمیت باید خطوط قرمز آن را مشخص کنند و به مجموعه دست اندرکاران این موضوع در تمام بخش‌ها ابلاغ شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درباره انتقال پایتخت نیز یادآور شد: انتقال پایتخت  باید مطالعه شود، شاید راهکار مناسبی برای تحقق این امر یافت شود.

آب و فاضلاب پایتخت شهر تهران کلان شهر معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر