کد خبر: 410458 A

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد:

ایلنا: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه باید ساختارهای دنیا را در بخش مالی بپذیریم افزود: می‌توان در ارائه اطلاعات خاص تا جایی که ضرورت دارد آنرا مدیریت کرد و در اختیار FATF قرار نداد.

عباس آرگون، عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد ضرورت الحاق ایران به FATF گفت: برای ارتباط با کشورهای جهان و ارتباط با سیستم بانکی دنیا الحاق به FATF  از الزامات ضروری است.

وی در مورد مخالفت‌ها در این خصوص افزود: مخالفان موضوع الحاق به FATF یک مسئله فنی را سیاسی کرده‌اند. این در حالی است که این موضوع هم مصوبه مجلس را دارد و هم به تایید شورای نگهبان رسیده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی‌تهران تصریح کرد: قانون مبارزه با پولشویی پنج سال پیش به تصویب مجلس رسیده است و در کشور نیز در حال اجراست. ضمن این که در حال حاضر همه کشورهای جهان به جز ایران و کره شمالی عضو سازمان FATF هستند.

آرگون ادامه داد: ضرورت دارد تا بحث‌های سیاسی پیش آمده از سوی مخالفین به صورت فنی و نه سیاسی تشریح شود و صاحب نظران این حوزه و کارشناسان فنی و مالی،  این موضوع را به صورت شفاف روشن کنند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه باید ساختارهای دنیا را در بخش مالی بپذیریم افزود: می‌توان در ارائه اطلاعات خاص تا جایی که ضرورت دارد آنرا مدیریت کرد و در اختیار FATF قرار نداد.

ایران شورای نگهبان قانون کره شمالی کشورهای جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

string(31) "Sun, 19 Jan 2020 13:38:35 +0000"