کد خبر: 400492 A

وزیر راه و شهرسازی :

ایلنا: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طول سه سال ناوگان ریلی کشورمان را 30 سال جوانتر می‌کنیم، گفت: سال گذشته ناوگان بالای 55 سال از رده خارج شد امسال ناوگان بالای 45 سال و سال آینده ناوگان بالای 35 سال از رده خارج می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس آخوندی در مراسم افتتاح دو رام قطار مسافری درجه یک با بیان اینکه باید موجبات رفاه بیشتر مسافران را فراهم کنیم ، گفت: خوشبختانه این دو رام قطاری که امروز به افتتاح می‌رسد توسط شرکت‌های ایرانی تولید شده‌اند و صد در صد تولید داخل هستند.

وی افزود: ساخت این قطارها در داخل ایران نشان از توانایی صنعت حمل و نقل دارد و البته این قرارداد شامل این دو رام قطار نمی‌شود و بیش از 35 رام قطار توسط شرکت‌های ایرانی تولید و به ناوگان اضافه می‌شود.

آخوندی با بیان اینکه تاکنون 17 رام قطار توسط شرکت واگن‌پارس ساخته شده است، گفت: تا سه ماه آینده چند رام قطار دیگر را هم وارد ناوگان ریلی کشورمان می‌کنیم.

آخوهندی با بیان اینکه به تعمهمداتمان در حوزه حمل و نقل ریلی پایبند هستیم، گفت: سال گذشته توانستیم ناوگان بالای 55 سال را از رده خارج کنیم که در بین آنها قطارهایی با سن 64 سال هم در سیر بودند که از رده خارج شدند.

ووزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در آذرماه امسال هم قطارهای بالای 45 سال از رده خارج می‌شوند، گفت: با این اقدام ناوگان ریلی کشورمان امسال 10 سال جوانتر می‌شوند.

وی افزود: بنا داریم در سال آینده هم قطارهای بالای 35 سال را از رده خارج کنیم.

 

ایران حمل و نقل راه و شهرسازی عباس آخوندی مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر