کد خبر: 373261 A

رئیس فدراسیون جهانی پوشاک در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: رئیس فدراسیون جهانی پوشاک: در دنیای امروز طراحی مد حرف اول را در صنعت پوشاک می زند.

رئیس فدراسیون جهانی پوشاک در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد کیفیت پوشاک ایرانی اظهار داشت: من برای اولین بار به ایران سفر می کنم و از نزدیک شاهد تولیدات پوشاک ایرانی هستم. اما برای من این پرسش پیش آمده که چرا با وجود کیفیت بالای تولیدات ایرانی، این محصولات فاقد بازار بین‌المللی هستند؟

راهول مهتا ادامه داد: این فدراسیون تمام تلاش خود را برای راهیابی ایران به بازارهای بین‌المللی انجام خواهد داد و امیدوارم هم زمان ایرانی‌ها نیز ضعف‌های خود را به خصوص در زمینه طراحی بر طرف کنند زیرا در دنیای امروز طراحی مد حرف اول را در صنعت پوشاک می زند.

وی افزود: طی سال‌های گذشته ایران به سبب شرایط تحریم رابطه محدودی با طراحان بین‌المللی داشته است و همین مسئله موجب ضعف شده است. اما اکنون تولیدکنندگان و طراحان ایرانی می‌توانند با حضور در نمایشگاهای طراحی بین‌المللی که در نقاط مختلف دنیا برگزار می‌شود  شرکت کنند. ضمن آنکه ما می‌توانیم نقش پل ارتباطی ایران با فرانسه و ایتالیا که مهد طراحی هستند را ایفا کنیم.

مهتا در ادامه به مشکل جعل برندها اشاره کرد و گفت: ما با کشورهای عضو این فدراسیون صحبت‌هایی داشتیم و به آنها متذکر شدیم که اگر می خواهید عضوی از جامعه جهانی باشید باید احترام مشتری و سایر رقبا را کسب کنید و از آنها نیز  انتظار داریم که متناسب با قوانین کشورهای خود با این پدیده مبارزه کنند.

رئیس فدراسیون جهانی پوشاک ادامه داد: تولیدکننده به صرف چسباندن یک برچسب، برند نمی‌شود بلکه عمل کردن به تعهدات خود در قبال مشتری که همان کیفیت متناسب با قیمت کالای خریداری شده است سبب می شود که نام یک تولید کننده مطرح و تبدیل به برند معروفی شود.

ایتالیا ایران صنعت مد مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر