کد خبر: 358046 A

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در گفت وگو با ایلنا:

ایلنا: معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به افزایش مسافران نوروزی به جزیره کیش گفت: با توجه به اتفاقات اخیر در ترکیه، بسیاری ها کیش را جایگزین سفر به مقاصد گردشگری این کشور توریستی کردند.

محمد محب خدایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه ضریب اشغال هتل های جزیر کیش 100 درصد بود، اظهار داشت: امسال کیش رکورد دار در افزایش سفرهای نوروزی و ضریب اشغال هتل ها و فروش بلیت های خدمات گردشگری مانند کنسرت ها و پارک دلفین ها و جنگ های شادی بود.

وی افزود: با وجود اینکه تعداد برگزاری خدمات گردشگری افزایش یافته بود اما ظرفیت تمام برنامه های نوروزی برای مسافران به طور 100 درصدی کامل شده بود.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تاثیر گذاری شرایط ترکیه در افزایش سفر به کیش، گفت: به دلیل ناآرامی های اخیر در ترکیه، عده ای کیش را جایگزین سفر به ترکیه کردند و کیش هم یکی از بهترین مقاصد گردشگری حلال برای مسافران نوروزی بود.

محب خدایی ادامه داد: برنامه ریزی خوبی برای گردشگران نوروزی جزیره کیش انجام شده بود و خوشبختانه مسافران هم از این برنامه به شدت استقبال کردند. به طور قطع اگر برنامه و خدمات خوبی به مسافران ارائه شود میزان سفرهای خارجی هم کاهش می یابد.

وی با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی به کیش گفت: در بخش سفرهای هوایی افزایش 14 درصدی نسبت به سال گذشته را تجربه کردیم و با توجه به اینکه دریا طوفانی بود اما در بخش سفرهای دریایی هم افزایش دو درصدی را داشتیم و در بخش سفر با خودرو هم افزایش 40 درصدی را تجربه کردیم.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره آرام بود بازار فروش بلیت هواپیما با توجه به آزادسازی قیمت ها گفت: آزادسازی قیمت ها باعث نشد که بازار سیاه به وجود آید یا بلیتی گران به دست مسافران کیش برسد.

وی افزود: حتی در برخی از ساعات و ایام نوروز هم قیمت بلیت هواپیما به مقصد کیش، زیر نرخ مصوب به فروش رسید و در طول این ایام به هیچ وجه افزایش قیمتی صورت نگرفت و بلیت ها با قیمت مضصوبه گذشته به فروش رفتند.

محب خدایی همچنین با اشاره به اضافه شدن دو ایرباس به ناوگان کیش ایر گفت: دو فروند هواپیمای ایرباس میزان جابه جایی مسافر به جزیره کیش را افزایش داد.    

ترکیه گردشگران نوروزی گردشگری مسافران نوروزی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر